| anonim_4396 a întrebat:

Hihappy este adevarat ca zeama de lamaie +bicarbonatul de sodiu albeste dintii? justificati raspunsul. dau fundita +voturi:X

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu cred in asa ceva, bicarbonatul combinat cu zeama de lamaie se foloseste pentru a curata argintul de negreala.

| Ilincaaaa a răspuns:

Buna da si eu am auzit ca este bun! Zeama de lamaie contine agenti de albire. Am incercat si eu, functioneaza daca te ti de "tratament" ca sa ii spun asa. O sa aiba un gust mai ciudat dar te clatesti repede:*

| Arisu a răspuns:

Nu stiu, hbar n-am, nici nu-mi trebu'sa stiu deoarece am dintii destul de albi =)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Eu am incercat si nu prea a dat rezultate.Mi-a facut smaltul sensibil, dar acum depinde de persoana.
Pa.

| LoreDott a răspuns:

Da. E adevarat. Dar nu la toti apar rezultate vizibile. Daca vrei sa incerci folosestele doar o data sau de doua ori pe saptamana. ca sa nu iti distrugi smaltul:*:*