| constant123inescu a întrebat:

Eu am prul cret si este destul de lung si dupa ce fac bie imi sta cret dar apar si fire asa ca si cum ar fi incalcit si nu tot timpul imi sta cret cret va rog imi puteti recomand sampon sau balsam ceva anume pentru parul cret s-mi stea dupa ce ma fc cu sampon sau balsam cret cret cine ma ajuta

3 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Daca ai parul ret natural dupa baie lasa parul sa se usuce natural fara sa il freci nici macar cu prosopul. Daca nu il ai prea cret natural foloseste un feon cu palnie voluminoasa dar ideal ar fi ca feonul sa fie setat pe aer rece ca sa nu risti sa il arzi ca dupa aceea chiar ca nu va sta cum vrei tu.

| InsertName a răspuns:

Si eu am parul cret. Probabil sta asa pentru ca tu il usuci cu ceva.Nu e indicat, se face foarte urat. Uite, eu cand ies din baie storc parul in asa fel incat sa ramana destul de ud pentru ca dupa il descurc.Ideea e ca dupa baie trebuie sa il descurci cat e ud, altfel o sa iasa un mare pamatuf. De preferat un balsam cat mai hranitor si il lasi mult happy

| Aly1234 a răspuns:

Pai scuza dar nu exista asrfel de sampoane. Dupa baie ti-l poti face cu ondulatorul sau iti cumperi niste moate mici si iti prinzi codite imletite, si nu le tii pana se usuca parul ele cand vor fii desfacute vor lasa in urma un par foarte cret daca tu vrei sa il ai cres in timp ce este ud dac nu mai exista ceva poate stie cum se face mama sau bunica ta ti-l impletesti cu o fasie de hartie adica ti-l rulezi pe hartie
Totusi pentru a avea un par de invidiat foloseste head and shoulders este cel mai bun

POATE la coafor iti vor da niste sfaturi ACELE FEMEI
PAPA SPER CA TE-AM LAMURIT CHIAR IMI PARE RAU CA NU EXISTA UN ASEMENEA SAMPON(DIN cate stiu eu)_