| ςгเรtเภยкค a întrebat:

Eu am un ten foarte sensibil. Mi-am luat apa micelara, creme, creme hidratante si majoritatea imi faceau pielea sa de irite ori cosuri. Am fost la dermatolog sa-mi recomande ceva special pentru tenul asta problema al meu si mi-a dat gel spumant si atat. E suficient ce mi-a dat? Sau ar mai trebui si altceva? întreb fiindcă aud ca multe fete se demachieaza cu apa micelara, crema, lotiune tonica etc.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de tine. Daca nu te machezi in timpul zilei gelul ala spumant e de ajuns sa-ti cureti tenul iar apoi foloseste o crema de noapte hidratanta pentru ten sensibil.

| wolder a răspuns:

Cum se numeste gelul care ti l-a dat?

| J0B0MAT a răspuns:

Apa micelara si lotiunea tonica nu fac cine stie ce.Ar mai fi trebuit sa iti dea si altceva.Deocamdata incearca ce ti-a dat dermatologul, iar daca nu da rezultate mergi sa iti dea altceva.De regula se incearca mai multe tratamente pentru cosuri pana se gaseste unul care sa dea rezultate.Fiecare e diferit si la fiecare se potriveste mai bine ceva sau altceva.
Eu iti recomand sa iti dai pe fata seara cu un cub de gheata si apoi cu crema sau ce iti mai dai tu.E chiar foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce creme ti-ai luat? Lotiunile tonice de regula au alcool, o lotiune tonica bine formulata ar trebui sa-ti hidrateze tenul usor.

Ca si crema hidratanta, mai ales ca e iarna si sa nu ti se descuameze tenul, iti recomand bioderma sensibio rich.