| Mamamia92mamamia a întrebat:

Eu fiind fata de 12 ani am destul de mult par pe picioare!chiar mam epilat de vreo5 ori.ce ziceti este ceva rusinos pentru un copil care sa aiba par pe picioare?daca da.ziceti-mi cum sa scap de el mai usor.laughing

3 răspunsuri:
| Laura_6128 a răspuns:

Nu este nimci rusinos, la varsta ta e bine sa te epilezi cu epilatorul si sa nu pui lama pe picioare, pentru ca epilatorul slabeste radacina si iti va creste din ce in ce mai putin par! kiss

| nomoretears1111 a răspuns:

De ce sa fie rusinos? Asa suntem noi facute, avem par si unde nu ne place. Important este sa nu folosesti lama sau creme care doar reteaza firul de la suprafata pielii. Epileaza-te cu ceara sau cu epilator electric, ca sa te asiguri ca radacina va deveni tot mai slaba iar firul se va subtia. In timp, vei vedea ca vei avea tot mai putin par. E drept ca nu vei reusi sa il "extermini" pe tot. Doar cu mai multe sedinte de epilare definitiva vei putea face asta, insa e nevoie sa astepti sa mai cresti. Si mai este nevoie si de ceva banuti, nu este o procedura ieftina. happy Multa sanatate si sa te bucuri de tine, asa cum esti! happy

| maryah a răspuns:

laughing nu este deloc rusinos sa ai par pe picioare la varsta de 12 ani ...imortant e sa nu te epilezi cu bigul sau cu crema.trebuie sa te epilezi cu ceara, este f simplu daca te epilezi mereu cu ceara firul de par se subtiaza si incet incet ajungi sa nu mai ai ...eu ma epilez cu cera si rezltatele se vad, asa ca asculta-mi sfatul si mai bine nu te mai epilezi decat sa te epilezi cu bigu, tu daca ai inceput cu bigu o sa iti fie mai greu sa te acomodezi cu ceara