| Claudiu709 a întrebat:

Eu pana acum am purtat numai haine clasice.Ce haina vedeam prima pe aia o imbracam.
M-am saturat de asta. Vreau sa imi schimb look-ul.As dori sa port imbracaminte mai șic, mai moderne, mai la moda pentru baietii de 16-17 ani.
As dori sa imi spuneti cat mai multe despre moda la baieti.Adica ce se poarta (esarfe,șepci, blugi strâmți, camasi viu colorate, tenesi, pantofi etc) si care ar fi cele mai bune combinatii, de exemplu: tenesi albastri, blugi verzi, o camasa albastra si o esarfa turcoaz.
As dori sfaturi cat mai detaliate, preferabil din partea fetelor care dupa parerea mea se pricep cel mai bine la moda.
P.S. Fara sfaturi gen: "Poarta doar haine in care te simti bine! " va rog happy

6 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

O fata nu o sa se priceapa niciodata la imbracamintea pentru barbati. Iar tu faci o mare greseala. Haine clasice nu inseamna sa imbraci prima haina pe care o vezi. Sfatul meu este sa nu treci la acest stil cu sepci tricouri si adidasi. Ramai pe un stil mai clasic si elegant.

Un lucru foarte important este sa ai grija la marimi. Multi fac greseala sa cumpere haine ori mult prea largi (cel mai des) ori mult prea stramte. Sa gasesti marimea perfecta nu este tocmai usor (ai nevoie de un pic de experienta) iar uneori este chiar imposibil de gasit, fiind necesar retusul la croitorie.

Ce se poarta este ceva relativ. Nu pot sa iti spun poarta aia sau aia. Tine in primul rand de gustul tau, si de ocazia la care porti tinuta respectiva. Intr-un fel te imbraci la o nunta, altfel in club si altfel cand iesi la o plimbare in parc.

Deci trebuie sa descoperi singur ce iti place si ce te reprezinta cel mai bine.

iar mai jos ti-am dat cateva pagini din care sa te inspiri si poti gasi si multe sfaturi folositoare legate de marimi, culori, accesorii etc.

https://www.facebook.com/GentlemanF?fref=ts

http://www.fiicustil.ro/blog/

http://www.stilmasculin.ro/

| Hermaniona a răspuns:

Sau asta e alegerea perfecta :
http://www.fineliving.ro/category/stil/

| andreibogdan93 a răspuns:

Paul, nu te chinui prea tare. Incearca sa te regasesti in haine. Daca vrei ceva mai special poti incerca Different Cut, e un designer roman cu atelier in Bucuresti. Cauta-i pe facebook sau uite-te la ei pe site differentcut.ro

| Motica_Sebastian_1999 a răspuns:

Salut, in primul rand, sunt un mare fan. imi place sa ma imbrac la moda mai tot timpul. Eu as spune sa iti iei niste adidasi negri " SAPER ", nu conteaza neaparat firma, sireturile de la tenesi sa fie in 2 culori gen albastru - rosu ( asa am eu ), o sapca dinaceea tip ROCK daca ai, ceva gen New York, element ceva mai ieftin ( eu am Italia originaly ). esarfa, daca doresti dinaceea alba, grii cu negru, tricou imi place sa port gen " Florida ", " Armani " astea sunt mai scumpe dar poti purta si o camasa rosie! De o zi de scoala sa o intalnire cu prietena poti sa folosesti niste blugi ( colorati ). nu prea conteaza culoarea. cu un tricou cu desene gen " Adidas ". sunt foarte la moda si dupa o vesta care se lasa deschisa in vant. in rest vei gasi tu! Sper ca ti-am fost de ajutor!
Funda?

| Nickname1890 a răspuns (pentru Motica_Sebastian_1999):

Felicitari, l-ai invatat sa fie cocalar laughing

| Hermaniona a răspuns (pentru Motica_Sebastian_1999):

De acord...mai putin esarfa pentru baieti pentru. ca nu mai sunt la moda dar in schimb poti avea o tinuta mai moderna ca :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

sacoul merge oriunde..majoritatea baietilor din scoala vin imbracati asa nu de foarte mult timp, daca vrei sa stii mai multe despre moda 2013, cauta in reviste

mai poti incerca asta:http://www.google.ro/......tp?/imgres
care sunt la moda (mai spre 2012) si super dragut(e intr-un fel mai''atragator'' genul 'baiat rau', dar tot vom observa mai repede un baiat elegant) :D

asta e doar parerea mea de fata, poate tu te gandesti la altceva :D