| andreeaeml1200 a întrebat:

Exista vreo șansă ca o persoană care să se nască blondă să i se inchidă de tot culoarea parului (aproape brunet)?
Incă am părul natural un fel de blond inchis spre saten, dar imi doresc sa se inchidă, că m-am saturat de culorile astea deschise de păr

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,eu eram blond cand eram mic dar acum am parul cateodata castaniu deschis, cateodata brunet, la fel si soramea la fel

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil.

| dullcat a răspuns:

Nu cred, mai ales daca niciunul din parinti nu are par brunet.Si eu aveam parul blondut pana cand am implinit vreo trei ani, iar apoi a ajuns saten.

| andreeaeml1200 explică (pentru dullcat):

Mama are părul mai inchis, iar tata e blond, din pacate nu cred ca se va inchide, mai ales ca sunt fată si i-am moștenit lui tata genele sad

| Hyperion7 a răspuns:

Nu se va închide natural, asta mai mult ca sigur, singura soluție ar fi sa te vopsești, altă soluție nu e.
Dar de ce sa nu îți placă culoarea, mie personal mi se pare una dintre cele mai sexy big grin
Acuma na, gusturile nu se discuta sad

| andreeaeml1200 explică (pentru Hyperion7):

Sunt vopsită brunetă, brunetă, ca pana corbului, dar creste repede radacina big grin

| Hyperion7 a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Of sad
Din cate știam eu, exista spray-uri speciale pe care le poți aplica la rădăcina, ai incercat sa folosești?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da se poate
Pt ca putem mostenii genele bunicilor sau strabunicilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca e teribil de ghinionista.

| Goddessss a răspuns:

Eu zic sa te bucuri. parul blond e pe cale de dispariție.
aproape de brunet nu, dar șaten da.
un saten mediu sau deschis sau fie rămâne dirty blonde.

| andreeaeml1200 explică (pentru Goddessss):

Oricum nu mi-a placut niciodata parul blond. Si asa se uita urat astia de la noi la femeile blonde! Nu suntem apreciate in tara asta, crede lumea ca suntem ucrainience

| andreeaeml1200 explică (pentru andreeaeml1200):

Si ma deranjeaza sa zica cineva ca par din nu stiu ce tara, iti dai seama

| Goddessss a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Asta nu e nimic.
sa vezi când ești sexualizata inutil.

| andreeaeml1200 explică (pentru Goddessss):

Hai in priv daca vr sa vorbim despre asta

| Goddessss a răspuns (pentru andreeaeml1200):

Poți scrie, nu ma supăr. scrie un mesaj în priv

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Da

| Utilizatoare123 a răspuns:

Nu exista. Insa vopseaua Garnier nu e scumpa deloc - incearca...

| Ararat a răspuns:

Da, am in familie. Si ochii i s-au inchis la culoare. Pana la urma culoarea parului si a ochilor e data de concentratia de melanina. Dar asta la vaste fragede. Eu as vrea sa am parul mai deschis, ar fi mai usor de vopsit.