| Liiiax99 a întrebat:

Eyeliner-ul gel e mai bun ca cel lichid?
Funda.

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Gel: este cea mai noua descoperire in materie de eyeliner. Se aplica cu o pensula rigida, oblica. Se aplica asemanator tusului de ochi, avand o textura consistenta, insa mai blanda cu pielea sensibila din jurul ochilor decat cea a creionului pentru ochi.
Lichid: sau tusul de ochi, este foarte dificil de aplicat, insa asigura un look mult mai dramatic. Confera mult mai multa definire a privirii, asa ca exersarea constiincioasa merita.
Atunci când vreau un contur perfect, fără greșeli, folosesc gel-linerele.
Tușurile lichide nu se folosesc pe waterlid și nici pe pleoapa inferioară din cauza consistenței lichide, care se poate întinde de la cel mai mic strop de apă.
Parerea mea este ca gel-linerul este cel mai usor de folosit si recomandat pentru incepatori.

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Mai bun este cel lichid.winking

| Cσcσ a răspuns:

Sunt bune amandoua daca sunt de calitate. Dar chiar si asa, as alege unul gel, dar trebuie sa te pricepi sa tragi liniile alea, sa ai rabdare.
Pa!