| Gabriela2011 a întrebat:

Fetele cu parul ondulat/cret cu ce sampon va spalati sa stea parul bine. Adica sa stea mai cret ca majoritatea samponalor nu fac decat sa iti stea parul infoiat si nu sta nici cret nici drept.

Răspuns Câştigător
| IO.oanaa <3 a răspuns:

Eu folosesc sampon de la NIvea pentru par lung. Am folosit tot felul de sampoane dar asta mi se pare cel mai bun. Ca sa imi stea mai cret si sa se mentina asa, dupa ce ma spal ma dau si cu spuma ( de la Garnier - pentru par cret ) si apoi ma usuc. La mine functioneaza si sta foarte bine! Sper ca te-am ajutat :*

9 răspunsuri:
| Patrăţel a răspuns:

Buna :*. Eu folosesc samponul Elseve, am incercat pentru par de degradat si m-a facut foarte bine, inainte, dupa baie trebuia sa stau cu parul prins pentru. ca imi statea ca o matura fara nici un sens si cu foarte mult volum, si dupa baie il sterg bine cu un prosop dupa care il las liber si nu-l pieptan, astept sa ajunga sa fie umed dupa care il pieptan cu pieptane cu dintii mari si il prind in 2 codite impletite, il las asa pana dimineata sau daca imi fac baie in timpul zilei il las pana in ziua urmatoare, dimineata parul nu este umflat si sta intr-un anumit fel! Bafta, si sper ca te-a ajutat big grin!

| faaalyoana a răspuns:

Nu conteaza cu ce te speli...nu la toate ni se ptrivesc un anumit produs.
cert e ca parul cret e d la natura mai aspru, e firu gros...si avem nevoie de ingrijire maxima...
si foloseste spuma d par.ca spuma il aranjeaza
intesa e cea mai buna...

Pai, eu cred ca la majoritatea fetelor le sta parul asa dinn nici o cauza, asa o fi parul lor( ca si mie). Asteapta si un alt raspuns, poate e mai bun.

| ♥andreyusca11♥ a răspuns:

Buna am si eu asa par ondulat si folosesc garnier(sampon&balsam) sau gama Lisap MIlano
Pa, pa

| CaTaLyN_3142 a răspuns:

Cu sampon de urzica

| AnDa_6158 a răspuns:

Buna,eu de obicei ma spal cu Clair. Mi se pare foarte bun si parul ramane cret.winking

| Bubbles_1821 a răspuns:

Cred ca Elseve este cel maii bun.si eu am parul ondulat

| Katy_1764 a răspuns:

Pai este la Avon sampon si balsam advance techniques portocaliu Beautifully Behaved [pentru disciplinarea parului]...eu acela il folosesc si este foare bun. Sper ca te-am ajutat!:*

| ioana13p a răspuns:

Balsam + elseve laughing