| crissa20 a întrebat:

Fetele, pro sau contra lentilelor de contact cosmetice?

Răspuns Câştigător
| cecilia123 a răspuns:

Contra.Fiindcă o să afecteze ochii...Nu cred că ai vrea asta.Dar poţi încerca doar cele de vedere, dacă nu vrei să porţi ochelari big grin

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Atat timp cat nu port asa ceva, imi sunt indiferente lentilele de contact

| BiuL a răspuns:

Contra.

| wolder a răspuns:

Total contra pentru ca irita ochiul.

| mimiwewem a răspuns:

Contra. Pentru că după un timp pot afecta ochii.

| OoBunnyoO a răspuns:

Contra. Personal mie mi se pare ca arata destul de fake, poate doar am vazut lentile ieftine, nu stiu ce sa zic. De asemenea, maresc si sansele de aparitie a unor afectiuni la nivelul ochilor.
Prin urmare cred ca este un pret care chiar nu merita platit. Avand in vedere ca nici rezultatul nu este fenomenal si mai risti sa iti imbolnavesti si ochii pe deasupra.

| mixxjim a răspuns:

Contra, mai ales daca ai ochii negri sau caprui inchis si-ti pui lentile albastre, arata de-a dreptul hidos. Daca-ti pui de 2-3 maxim pe an merge, la vreo ocazie mai speciala, dar nu zilnic sau foarte des, nu are sens sa-ti agresezi ochiul pentru mai nimic, ai nevoie de ei o viata-ntreaga happy

| KaterinaРомановский a răspuns:

Contra! Doar daca ai nevoie de ochelari, poti opta pentru lentile cu dioptrii colorate - arata mult mai natural si mai ok decat cele cosmetice.

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Mi-e indiferent.

| MBlack a răspuns:

CONTRA, riscul este foarte mare!