| Spirocheta a întrebat:

Fetelor am si eu o intrebare:
Cat de eficient este uleiul de ricin pentru indesirea parului si a sprancenelor? Eu folosesc de o saptamana abia si nu vad mare diferenta.
Trebuie aplicat direct pe scalp/spranceana sau trebuie combinat cu altceva?[zeama de lamaie am auzit]
Multumesc.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Rezultatele nu apar imediat, ci după 2-4 luni de utilizare.
Se masează pielea capului și pe lungimea firului de păr, după 2 ore te speli cu un șampon vitaminizant și un balsam.
Poți face o mască din ulei de ricin, gălbenuș de ou și vitamina A.
Pe sprâncene pui simplu, cu ajutorul unei perie/pieptăn de sprâncene, o faci seara, înainte de culcare.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| laury4ever a răspuns:

Eu nu am folosit niciodata dar colegele mele de camera foloseau si era foarte eficient.il aplicau asa simplu fara alta combinatie la radacina parului si direct pe spranceana.Succes si un par cat mai des si sprancene stufoasehee hee