| Andra_2100 a întrebat:

Fetelor, care ati avut unghii puse sau gel pe unghiile voastre am si eu o nedumerire:in care caz ti se distrug unghiile mai rau? Eu cred ca la alea puse pentru ca e lipiciul ala. Voi ce ziceti? Eu le-am avut puse si ma chinui de 1 an sa-si revina si nu-si mai revin angry Dar acum vreau sa-mi pun gel pe ale mele si am auzit ca atunci cand dai gelu` jos n-au nimic ale tale... Oare asa e? Astept opinii. Mc

Răspuns Câştigător
| Cautraspuns a răspuns:

Eu am avut unghii cu gel desi ale mele erau foarte frumoase... Mi le-am pus asa de fite(MARE PROSTIE)Acum imi dau unghiile cu extrem de multe tratamente pentru a nu se mai exfolia, pentru a creste si pentru a nu se mai rupe.Pai intai iti alegi modelul de unghie http://www.tpb.ro/......-buc-.html (ti-am dat un exemplu) apoi iti aplica gelul si ti le baga la o lampa pentru a se usca.Totul frumos pana aici, doar ca la intretinere iti pileste unghia aproape pana la carne(foarte dureros)...Deci acum depinde de tine si probabil si de salon.Succes! Fundita?

3 răspunsuri:
| alejinxique a răspuns:

Ambele metode se bazeaza pe chimie si dauneaza sanatatii unghiilor. Tu stii ce e mai important sanatatea sau lungimea. Daca ai rabdare le vei avea lungi in mod natural. E totusi bine daca tii neaparat sa le dai cu gel sau alt tratament sa nu il lasi mult timp pe unghii. Daca spui ca de un an te chinui sa-si revina cred ca e un (mare) semn de alarma. Mult noroc! happy

| BAIATUL110 a răspuns:

Da daa...si eu vreau sa stiu.si vreau sa stiu si in ce conta punerea gelului pe unghii...adica mergi si cum ceri sa iti puna ungii cu gel din ala?laughing

| justcriss a răspuns:

Buna :* Eu am avut unghii in gel.nu pot spune ca ti le distrug... dar au un efect. am multe prietene care isi pun unghiile in gel si sunt multumite.acum nu stiu ce sa zic thinking