| mrrry a întrebat:

Fetelor cu ce va epilati mustata?big grin ar merge cu crema depilatoare? msz:*

Răspuns Câştigător
| Hmmmm a răspuns:

Nu iti recomand crema depilatoare deoarece nu indeparteaza parul decat d la suprafata pielii la fel ca lama cu care te razi.asta inseamna ca mustata va crese inapoi f repede(in cateva zile)si va arata inestetic.
iti recomand benzile cu ceara rece speciale pentru fata sau exista si epilatoare speciale pentru fata. oricum cel mai indicat ar fi sa alegi o metoda care sa indeparteze parul d la radacina si nu doar d la suprafata pielii.
daca te temi sau esti indemanatica atunci poti sa mergi si la cosmetica.costa putin si nu o sa mai ai probleme cateva saptamani

12 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Nuuuu nu face prostia asta, eu una folosesc benzile depilatorii chiar daca doare asta e, cel putin smulge din radacina

| andreea7520 a răspuns:

Eu folosesc cremă epilatoare pentru mustaţă, folosesc pentru că mă doare foarte foarte rău cu benzi, dar nu îţi recomand, îţi recomand ceară dacă suporţi durerea, cu cremă eu mă fac la 2-3 zile, cel puţin mie îmi creşte prea repede, am totuşi prietene care se fac cu cremă şi trece chiar şi o săptămână şi le creşte doar puţin, poţi încerca o data şi vezi cum acţionează pielea ta la cremă, dacă apar iritaţii etc happy îţi recomand totuşi ceară happy

| ruxybelle a răspuns:

Nu am mustata laughing sunt prea mica pentru asta... dar e bine sa nu te epilezi cu crema fiindca iti va creste si mai rau... incearca cu benzi sau cu cearawinking
Succeswinking

| yoyodedeea a răspuns:

Nuu...crema depilatoare suna ceva de genu "ma rad"...
mustata cu crema NU
iti recomand benzile depilatoare pentru fata de la veethappy
sau si mai simplu si frumos, la salon.nici nu costa mult.
cu ceara...si doare mai putin decat la benzihappy

| Barbie a răspuns:

Incearca cu ceara tongue daca nu vrei sa-l ajungi pe taicatolaughingrolling on the floor

| Яùxsi a răspuns:

Benzile de ceara. happy

| marpey16 a răspuns:

Sa nu faci niciodata greseala de a te da cu crema depilatoare pe fata. Cunosc pe cineva care a facut-o si acum are acnee de ani buni si nu poate scapa de ea. O alta solutie care nu e periculoasa eset sa iti cumperi un aparat micut care este bun si pentru parul din nas si pentru mustata etc. Gasesti la telleshopping. Deci sa nu iti dai cu nimic pe fata.
Pupici, Marp :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt prea mica insa sora mea mai mare se epileaza cu niste benzi de la VEET.Si cred ca sunt ca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer am incercat si eu cu crema depilatoare insa nu e buna de nimic cel mai bine e cu ceara

| vallery a răspuns:

Da, merge cu crema epilatoare. Vezi ca ai sa gasesti special pentru fata. sau mai poti folosi si benzi cu ceara (epilare la rece), tot asa, speciale pentru mustata.

| lili_1429 a răspuns:

Eu am incercat si cu benzi si nu se ia, ramane la lochee hee Ma fac cu aparatul epilator Braun cu chestia aia mica speciala pentru. fata. Ori cu ce ai face... neaparat dezinfecteaza cu spirt inainte si dupa. La sfarsit da cu alifie de galbenele, sau ceva delicat peste noapte. In nici un caz sa nu te faci inainte sa iesi din casahee hee o sa se vada nasol rau, mai ales daca esti la prima epilare.

| khrys_8407 a răspuns:

Sunt prea mica sa ma epilez.Sora mea care are 18 ani se epileaza cu benzi de ceara de la Veet.