| yourprincess a întrebat:

Fetelor! In legatura cu sprancenele! Nu le am nici groase,nici subtiri(pana le-am redat alta forma ca erau prea subtiri, a durat destul de mult), insa sunt deschise la culoare si rare.As vrea sa le umplu cumva(LA SALON NU MAI MERG CA MI LE DISTRUG)...Ce imi recomandati sa folosesc? Precizez ca vreau sa arate cat mai natural

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folsosește creion special pentru sprâncene, fard special.
Pa, pa.

| Classy a răspuns:

Ia-ti un creion de sprancene, il gasesti la Avon, Oriflame, si in magazinele cosmetice..nu e mai mult de 15 lei si iti poti alege nuanta dorita.

| Dollicious a răspuns:

Incearca cu creion pentru sprancene

| SaschaM a răspuns:

Eu sunt make-up artist. Pentru ca sprancenele sa aiba volum si sa arate natural, ai doua metode la dispozitie (pentru oricare dintre ele iti trebuie o perie ca asta http://www.eyeslipsface.com.ro/......ancene.php cu care sa perii prima parte a sprancenelor (pana la curbura) in sus si cealalta parte in jos)

1. ia-ti o paleta de fard de sprancene cu 2 nuante - vezi ca cea mai inchisa sa fie cam aceeasi nuanta cu parul tau; aplica nuanta inchisa numai pe linia de jos a sprancenei cu pensula in unghi din trusa, apoi nuanta mai deschisa o aplici in partea de sus a sprancenei si perii cu peria aia de care ti-am zis pana se amesteca usor nuantele

2. ia-ti un creion de sprancene care sa fie nuanta de sus din poza asta http://3.bp.blogspot.com/......tches1.JPG e o nuanta universala, merge pentru orice culoare de par; aplica-l pe partea de jos a sprancenei, apoi cu peria difumineaza culoarea in sus astfel incat partea de jos a sprancenei sa fie cea mai inchisa

Pentru ambele metode, ca sa tina culoarea si sa nu iasa fire aiurea din forma, iti recomand si un gel pentru sprancene http://www.eyeslipsface.com.ro/......ancene.php
Scoti peria, stergi surplusul de un servetel si apoi piepteni spranceana cum ti-am zis la inceput.

Succes! Daca mai ai orice intrebari legate de machiaj da-mi add pe yahoo - asdfgooyonna :)

| HotuDePrajiturele1398 a răspuns:

Lasa-le sa creasca mult... apoi voi fi dese mari si le vei putea da iar o forma placeta, le vei putea si rari daca vrei. Bafta!

| Feelings14 a răspuns:

Daca vrei sa arate cat mai natural, fa-le dese natural happy Uleiul de ricin e foarte bun pentru cresterea sprancenelor si a genelor. Il gasesti la farmacie, mai mult de 5 lei nu e happy te dai seara ( ilpui pe un bat de vata, dinacela pentru urechi, si apoi dai usor pe strancene ). in 2 saptamani o sa vezi o mare diferenta. nu le ingroasa, nu le face nimic, dar le face mai dese.
de asemenea, daca vrei gene frumoase la fel. eu dupa ce ma dadeam cu foarte mult rimel au inceput sa-mi fie foarte rare genele, m-am dat cateva zile cu ricin si gata. acum deja cresc singure asa cum trebuie.
fi cat mai naturala, pentru ca aceasta este frumusetea adevarata! te pup :*

| Cudeea a răspuns:

Incearca cu un creion de sprancene sau cu fard maroniu happy

| Pufulete456 a răspuns:

Incearca ori creionul de la miss sporty sau avon, ori fardul :*

| onecolorfulldream a răspuns:

Poti folosi un creion pentru sprancene, sau sa le poti vopsi la salon.nu stiu de ce spui ca le distrugi ...nu am auzit pe nimeni care sa spuna asta, cunosc multe fete cu sprancenele rare si nu tocmai inchise la culoare si le vopsesc la salon fara nici o problema. sper ca ti am fost de ajutor.o zi bunaa iti doresc!

| yourprincess explică (pentru onecolorfulldream):

Pai poate depinde de cosmeticiana, mi le-am lasat sa creasca alta data mult timp si cand m-am dus la salon mi-a dat o forma foarte subtirica si nepotrivita si mi le-a vopsit accentuat!