| Ramona_6841 a întrebat:

Fetelor voi va epilati pe picioare mai sus de genunchi? Mama a vazut aseara ca ma epilez si acolo si a inceput sa faca scandal zicand ca acolo nu trebuie ca este doar puf, dar mie pur si simplu nu imi place, nu ma simt in largul meu daca stiu ca am par pe mine chiar daca ea zice ca acolo nu trebuie ci doar pana la genunchi. Deci voi ce parere aveti? Voi va faceti? De cat timp ati inceput sa va faceti si mai sus de genunchi?
Spune-ti si varsta daca se poate. Eu am 18 ani si ceva.

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Pai am 18 ani, cam de varsta ta. Eu ma epilez de la genunchi in sus de vreo 2 ani. Nu am mult par dar tot asa nu ma simt bine daca nu sunt epilata, mai ales acum fiind vara si cand poti purta o fusta, un pantalon scurt, nu se vede bine.
Dar ma fac cu epilatorul si parul creste cam in 3-4 saptamani si nici nu este des. Incearca sa nu te faci cu lama daca tot te faci si nici crema nu este asa buna. Incearca ceva bun si eficient, epilatorul sau cu ceara.
Numai bine!

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este absolut normal sa te epilezi si deasupra genunchilor, insa poate ar fi mai bine s-o asculti pe mama (mamele mereu au dreptate), chiar daca esti deja majora. Eu am inceput sa ma epilez pe la 14-15 ani, si de la bun inceput imi epilam picioarele in intregime.winking Succes! kiss

| Emeraude a răspuns:

@lilo : oaw, chiar imi imaginez cum te epilai tu la 2 ani, si erai si foarte precisa, nu-ti ramanea niciun fir... ( np, mi-am dat seama ca era probabil vorba de 12 big grin)

Mai, daca e puf, e pe tot piciorul, nu doar de la genunchi in sus, nu? Deci daca ai PAR in toata regula si mai in jos, e logic ca ai par si-n sus, nu puf (chiar daca e poate mai putin vizibil), iar vara n-o sa porti doar fustite/pantaloni pana la genunchi strict, mai iei o pereche de pantaloni scurti si normal ca se vede parul inestetic, de aceea e mai bine, daca tot te epilezi, s-o faci in intregime. Eu ma fac cu epilatorul pana la genunchi, iar de la genunchi in sus cu lama fiindca doare prea tare (parul intr-adevar este mai subtire si mai decolorat, deci...)
Succes, pa-pa!

| Nicoleta a răspuns:

Am 17 ani. Te poti epila linistita si de lagenunchi in sus. Fac asta de ani de zile Eu spre exemplu nu vad nici un pufhee hee, mie mi se pare ca e tot par.

| Liviu a răspuns:

Pf
La 18 ani inca mai iti controleaza mama ta viata?
Dai peste bot si... spune-i ca nu mai esti copila' pe care o stia
ai crescut
Esti aproape FEMEIE

| Miruna_7873 a răspuns:

Eu da.
La inceput nici eu nu m-am facut sus dar dupa am avut aceeasi problema ca tine. Pur si simplu nu ma simteam in largul meu sa stiu ca mai am totusi par pe picioare.
Nu cred ca e nimic inneregula big grin.

| sweetgirl_3609 a răspuns:

Ma epilez de la 14 ani si tot timpul ma epilez mai sus de genunchi.Nu e nimic strasnic.Si chiar gandeste-te daca te vei imbraca in ceva scurt, cum va arata! nu te stresa e totul in regula. Explicai mamei ca e normal sa te epilezi mai sus de genunchi si nu e nimic in asta rau.PA

| lavynika a răspuns:

Eu ma epilez cu ceara pe tot piciorul de la 12 ani.

| biiiabyby a răspuns:

Pai daca tot te epilezi, de ce sa nu te epilezi pe tot picioru'?straight face Oricum la soare se vede, iar la 18 ani nu e deloc placut!winking

| LoLo_9163 a răspuns:

Yo am 13 si zic ca ar trebui sa te epilezi mai sus de genunchi...adica e urat pentru ca arata ca si cum ai uitat sa te estrepilezi mai sus de genunchi! Sa stii ca nu creste forte repede! Mult noroc!winking

| Sanzii123 a răspuns:

Eu am 14 ani si ma epilez de la 12.
Nici mie nu imi place sa am par pe corp ( ma epilez inclusiv pe burta, piept, spate), deci da...ma epilez si mai sus de genunchi.
Sincer, nu cred ca e puf acolo, ci par in adevaratul sens al cuvantului!
Eu zic sa te epilezi si mai sus de genunchi pentru ca pana la urma conteaza sa te simti tu bine. Nu o mai lasa pe mama ta sa intervina asupra deciziilor tale, mai ales ca esti majora!
Epileaza-te cand nu e ea acasa, sau cel mai bine du-te la salon! happy

| Necunoscută a răspuns:

@Emeraude laughing Ai citit foarte greşit. A zis ca de 2 ani, nu de la 2 ani rolling on the floor). In fine oh go on.

Eu cred ca e normal sa te epilezi si de la genunchi in sus. Trebuie sa te simti bine, in piele ta. happy Bafta cu mama tasmug!

| xFaith a răspuns:

Eu ma fac mult mai sus de genunchi cu creme depilatoare de la farmec si este ok! in plus eu ma epilez si pe maini si e super cool happy
app: am 16 ani iar prima oara ma`m epilat la 14 happy

| buubi a răspuns:

13 si ma epilez mai sus de genunchibatting eyelashes
ai uitat sa ne spui cu ce te epilezi...hee hee

| Sweets a răspuns:

Eu dabig grin
Eu o fac pentru ca nu imi place s stiu ca am par pe picioare!(pe picioare adica nu neaparat pana la ganunchi ci si mai susbig grin)
Eu ma epilez cu crema apropohappyNu cred ca e vreo problema mai sus de ganunchithinking

am 13 anibig grin nu o fac de prea mult timp...

| lilica1495 a răspuns:

Am 16 ani si sicer iahhhh nu suport parul pe picioare ma epilez de foarte mult timp... dar de la genunchi in sus cred ca de 2 ani thinking

| DenyzZz a răspuns:

Eo am 14 ani si m epilez d anul trecut...
p tot pikioru d sus in jos...
mie mama mi-a dt voie. dar mi`o zis ca nu ar fi asa bine.

acum uh trebuie s sti km vr...:*

Fundita?:d...batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La naiba!
Asa imi zicea o prietena cand eram a 4a.
De vara trecuta nu m'ai gasesti nici un fir de par de la gat in josoh go on.

| Ramona_6841 explică:

Multumesc pentru sfaturi.ma epilez cu epilatorul.

| IoanaIoannaa a răspuns:

Am 13 ani.Ma epilez de la 8 ani jumate.Si da ma epilez de atunci mai sus de genunchi.Mama nici nu stia.Off...Si iti dai seama fata ce par aveam eu pe picioare la 8 ani de ma epilam.Dar na ma simteam si eu matura si sexy.Off, nebuna copila mai eram si eu.Doamne,si ma taiam, ca iti dai seama ca eu la 8 ani gabar nu aveam cum se tine bigu ala in mana,sau ca iti dai cu sapun pe tine sa alunece,off.
Da,deci ma fac mai sus de genunchi.
Apropo,acolo jos, jos, stii tu... unde, te lasa? Sau iti zice ca nu te controleaza nimeni acolo?laughing -Bine asta'i replica lu' mama, da mai stii.Mai bine e sa ai par decat in cap.+ gene, sprancene si...atat.

| al3xxutza a răspuns:

13 ani
cu lama sau cu epilatorul sau cu benzi ma fac

de deseori cu ceara

| Firtulica a răspuns:

Probabil ca mama ta ca si alte mame care nu prea au fost lasate la randul lor de parinti sa faca ceva vor ca voi sa faceti la fel dar puteti sa le explicati ca nu mai st acele vermuri si acum toti rad de tine daca ai cel mai mic defect eu am facut asta si a mersbig grin app am 16 ani