| GeorgeANDreis a întrebat:

Am 16 ani si am o dilema. Sunt baiat.
De cateva zile ma bate capul sa ma epilez sau nu pe picioare.
Adica am toti prieteni mei care sunt epilati pe picioare in afara de mine. Mama si tata nu au nimic impotriva cu asta dar nu stiu ce sa fac, voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Femeile se epileaza. Daca a aparut moda asta si la baieti e problema lor. Daca mergi pe principiul ca ce face omul face si maimuta, jumuleste-te.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Daca ai mult par pe picioar poti folosi un aparat de tuns ca acesta http://www.altex.ro/......pte-negru.
Ceea ce te sfatuiesc este sa nu te epilezi complet ci sa lasi parul foarte scurt iar acest aparat iti permite. E ca atunci cand te tunzi si te hotarasti sa iti tai parul mult mai scurt intr-o anumita parte. Nu te-ai tunde niciodata chel, nu?

| Lioana a răspuns:

Lasa parul de pe picioare! E normal pentru un baiat. Nu vrei sa arati ca o fata. In alte locuri e bine sa te epilezi daca vrei sa fii baiat finut, dar la 16 ani nu e cazul.

Răspuns utilizator avertizat
| RareşTPUro a răspuns:

Fa cum crezi tu de cuvinta si cum te face sa te simti mai bine.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu o face. Barbatii epilati arata a gay

| EnvyU a răspuns:

Faci cum vrei nu te lua dupa anturaj, nu mai gandi asa, incearca sa fi tu, sa ai o identitate a ta, nu mai copia ce fac toti.
Cat despre par, stai linistit, e super sa ai par pe picioare, si eu am par mai mult ca multi care i-am vazut si chiar imi place, nici o fata nu mi-a zis nimic de chestia asta asa ca te sfatuiesc sa nu te epilezi, dar pana la urma faci cum crezi.

| Scorpiel a răspuns:

Raspunde-ti singur la o intrebare: Ce esti barbat sau femeie?

| Ketch a răspuns:

Băieții au păr pe picioare. Asta îi diferențiează de fete(ăsta e doar un lucru care diferențiază băieții de fete). Doar fetele își dau părul jos de pe picioare. Deci, prietenii tăi sunt feminini laughing, oarecum. Ca bărbat, nu e o rușine să ai păr pe picioare. Ai păr pe mâini, da? Daca prietenii tăi se epilează pe mâini, îți dai și tu păru de pe mâini jos? Nu, cel mai bine este să îți lași părul să crească; nu-l tăia.
Dacă îl tai, după tot o să trebuiască să îl dai jos, o sa crească mai repede și o să fie mai *stufos*(asta după ceva timp, nu câteva luni)