| Messyhair a întrebat:

Folosesc Zynerit(care am inteles ca este cel mai bun tratament pentru cosuri)si Unidox(pastile) si efectiv nu mai am rezultate.Imi apar cosuri mari si dureroase.Nu stiu ce sa mai fac.Am auzit de Sotret si as vrea sa incerc, dar imi este cam frica... Voi ce ati mai folosit?
P. S. Si nu-mi recomandati tratamente naturiste, pentru ca le-am incercat pe toate, nici nu cred ca le stiu numarul...

4 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Revin si eu! Sortret? esti nebuna? scuza-ma ca iti spun, ala e doar pentru acneea super severa si se da numai pe reteta, si stiu ca mai e si Raccoutene tot asa ataca ficatii, da stari de depresii. Astea se recomanda numai in cazul in care celelalte tratamente nu au dat rezultate. Sortret am auzit ca arde pielea ingrozitor mai ales acum ca suntem la inceputul lui mai.
Zineritul e doar pentru a trata cosurile inflamate si nu previne aparitia altora, e un tratament de doar 3 6 luni ca dupa aia nu isi mai face efectul. Crede-ma ca asa e, nu mai inghiti antibiotice asa fara prescriptie ca nu e bine deloc, te imbolnavesti.
Eu zic sa iei de bine ce ti-am scris eu si zilele trecute, trebuie sa urmezi un tratament 4 5 6 luni si cu creme ca zineritul nu e extraordinar de bun. Citeste si ce ti-am mai scris eu zielle trecutye ca sunt sfaturi bune, acum nu fac pe medicul dar ma confrunt cu prb asta de mai bine de 10 ani si cunosc.
Daca mai ai intrebari poti sa intrebi.Pa Pa!

| XeLeRoN a răspuns:

Pai depinde si cum folosesti Zynerit. dimineata si seara ar trebui happy eu tot Zynerit folosesc si nu am aproape niciun coshee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, daca ai acnee e nevoie de un medic dermatolog, neaparat. Daca este vorba doar de un ten normal spre gras, ingijeste-l cu un sistem de ingrijire purifiant ( va scade excesul de sebum, foloseste dimineata si seara demachiant, tonic si crema) apoi inainte de a aplica crema e nevoie de o crema tratament pentru ten aplicata punctiform pe pustule ( cosuri). vezi www.beautycycle.ro sunt produse cosmetice de foarte buna calitate din produse naturale, din SUA ( Amway).

| dany_7836 a răspuns:

Si eu am problema asat dar incep sa imi treaca de la o grema de gomage.este cu extract de castraveti ceva dar sunt mai ulte geluri.eu am facut tratament cu zynerit si m-a ajutat dar dupa un timp denul se obisnuieste si nu te mai ajuta deloc.mergi la un dermatolog. incearca si cu retin-a