| TruLove a întrebat:

Foloseste cineva unghii false?
am ugnhiile ff mici si ca forma si nici nu`mi prea cresc si daca cresc le rod. insa mereu mi-am pus unghii false (din alea la 5-10 lei) si le lipeam cu supergule numai ca mereu mi se desfacea ba una ba alta,am auzit ca este un lipici pentru unghiile cu tips,lipici cu pensula, daca cumpar acel lipici si dau pe unghiile false se lipesc?

2 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Poti sa iti faci unghiile cu gel. Dar nu are rost sa iti pui unghii false si sa ai o forma urata la degete. Eu le am foarte urate, mai ales la degetul mare. Tot vreau sa imi iau ceva tratament. Daca sunt urate degetele i-ati un tratament de la farmacie.

| DanielaRaluka a răspuns:

Eu iti recomand sa nu ti le mai rozi. de obicei si eu mi le rod dar mie imi place de un baiat si imi imaginez ca daca mi le mai rod baiatul acela nu o sa ma mai placa si tu poti face asa.sau iti poti pune vaselina sau ceva cu un gust oribil si la un moment dat nu o sa ti le mai rozi. Sper ca te-am ajutat :*