| Superlativ_Frumusete_1985 a întrebat:

Fond de ten, CC Cream sau BB Cream? Ce alegeti, de ce?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eu zic bb cream, e mai usor si nu incarca asa rau tenul. Desi am auzit un zvon ca BB creamul ar fi mai nociv pentru ten decat fond de tenul. Nu-mi vine sa cred dar am tinut sa-ti zic. Eu personal nu m-as simti bine cu fond de ten pe timpul zilei, il folosesc doar pentru un machiaj de seara. Daca simt nevoia, dau cu putina pudra sau BB cream.

8 răspunsuri:
| AIPS a răspuns:

CC cream acopera mai bine fata decat celalalt si se foloseste daca ai o fata cu mici probleme gen cosuri, bubite, si mai stiu eu ce. bb cream e folosit pentru persoanele cu un ten mai curat. Depinde de la om la om. Acum, dupa ce am scris mai sus, vezi tu care este tipul tau de ten si alegi. Pup

| Mjdolhfi a răspuns:

Buna! Consider ca depinde si de tenul tau! Daca am un ten cat de cat curat, prefer BB Cream, iar daca am probleme cu tenul folosesc fond de ten, care are un grad mai mare de acoperire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CC cream are un plus fata de BB cream pentru ca are o acoperire mai mare, plusul lui BB este ca fata de CC hraneste mult mai bine tenul, dar repet acopera mai slabut

| Cristinaaa57 a răspuns:

Niciunu,nu mi se potriveste nuanta, acum depinde de culoarea tenului tau

| Biu009 a răspuns:

Fond de ten, asa m-am obisnuit si am gasit unul care imi place foarte mult si mi se potriveste tipului de ten.

| Superlativ_Frumusete_1985 explică:

Va multumesc! Si acum Estee Lauder sau Clinique. Am gasit o oferta buna si nu ma pot decide!

| Amsm a răspuns:

Incearca BB cream Anew de la avon. Este o singura nuanta care se potriveste la toate tipurile de ten. E foarte bun si ca baza. Eu am tenul foarte deschis, cu ceva semne de la cosuri mai vechi si ma ajuta foarte mult sa imi aranjeze fata, arata natural, nu e lipicioasa, nici lucioasa happy Recomand, si sa stii ca eu am incercat cam multe BB-uri dar n-am fost incantata de ele.

| HaterShutUp a răspuns:

CC cream are un plus fata de BB cream pentru ca are o acoperire mai mare, plusul lui BB este ca fata de CC hraneste mult mai bine tenul, dar repet acopera mai slabut, daca vrei un fond de ten doar pentru a uniformiza culoarea tenului ia un BB cream, daca vrei un fond de ten pentru acoperirea cosurilor si defectelor de acest gen ia un CC cream si el hidrateaza, dar mai putin.