| kissterie a întrebat:

Funda!
Dupa ce ma dau cu Zineryt dupa o ora (aprox.) ma pot da cu crema hidratanta?
Mi se usuca foarte tare fata de la el. big grin

5 răspunsuri:
| AnnAMarya7597 a răspuns:

Stii tu. daca ai parti ale fetei fara probleme nu iti da si acolo.
Doar unde ai pentru ca e normal sa iti usuce fata cum usuca "cosii"asta e ca un lichid care actioneaza prin uscare.dar il lasi sa actioneze si dupa iti cureti tenul, il lasi sa respire si poti sa iti dai si cu crema hidratanta dar asta doar daca nu ai infectii.happy

Depinde si de crema:*
Sper ca ti-am fost de ajutor:*
Te puup:*

| kissterie explică (pentru AnnAMarya7597):

Da, mersi, chiar mi-ai fost. am cosuri din acelea "periodice" nu acnee. am doar pe obraz unul dar mare rau afurisitul laughing
si 2 pe frunte... intr-adevar... si eu fac ce ai spus: dau doar acolo unde sunt probleme, insa acum am observat ca daca imi las fata fara crema hidratanta mi se usuca si daca dau cu mana pe ea se fac niste pielite albe straight face stiti cumva de la ce sunt, cum le pot face sa dispara? oricum ele nu se vad si tenul se calmeaza daca dau cu crema dar totusi cum le pot trata?
P.S: nu stiu daca sunt de la zineryt, dar eu am incercat sa vad. m-am spalat pe fata doar cu apa si apoi dupa ce s-a uscat am dat cu mana pe ea si aparusera aceste pielite.
ma puteti ajuta?

| AnnAMarya7597 a răspuns (pentru kissterie):

Pai trebuie sa-ti cumperi o crema pentru tenul tau..sa te duci la farmacie pentru a intreba un specialist de acolo..sau ma rog altcineva care sa stie foarte bine ce spune sa nu vorbeasca tampenii. dar ti-am spus ai grija cu cremele astea. din propria mea experienta! te puup:*

| PentruNoi a răspuns:

Nu e normal sa ti se usuce fata de la Zineryt, sorei mele nu i se usca, si nu poti o sa ti cu crema o sa faci o infectie urata dupa aiasad

| LorettaLorelay a răspuns:

Da! Sigur ca poti.si eu fac acelasi lucru...ma dau cu Zineryt apoi cu crema.de 2 saptamani fac asa si am tenul mult mai catifelat happy