| anonim_4396 a întrebat:

Funda pentru cat mai multe masti facute in casa pentru par uscat, deteriorat si cu varfuri despicate care sa dea rezultate. ^_^

2 răspunsuri:
| killmesoftly a răspuns:

Pae eu imi fac masca de mult si e pentru toate mie imi place ca imi da stralucire:2 galbenusuri de ou(pentru ca am parul lung),otet un pic,ulei de masline,ulei de ricin(regenereaza si ajuta la crestere),ulei de argan,ulei de germeni,ulei de nuca, zeama de lamaie, o lingurita de miere.O lasi intre o jumatate de ora si 2 ore.:*

| anonim_9140 a răspuns:

Antonia,are dreptate! Daca nu gasesti toate ''ingredientele'' de mai sus, uleiul de maslune nu trebuie sa-ti lipseasca.Atentie insa! Trebuie sa fie EXTRA-VIRGIN, sau cel putin virgin. Evita sa-l aplici si pe scalp, pentru ca poate ingrasa parul.