| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA+VOT! Hey! Azi mi am dat cu crema depilatoare foarte putin in zona mustatii pentru ca vreau sa scap de ea si am vrut sa vad c este mai bine.am incercat de toate cate un pic lama, penseta si crema dar pentru mine cea mai buna optiune ar fi sa o iau de tot la salon dar mama nu ma lasa si in plus mi-e frica sa nu creasca mai mult... dar este adevarat ca in cateva zile va creste din nou mai mult? sau spuneti-mi voi daca stiti vreun tratament, ceva naturist care sa l faci in casa. apa oxigenata este adevarat ca o albeste?
va rog am nevoie de ajutor pentru ca un baiat ar vrea sa ma :* laughingsi mi-e rusine ca astacryingmultumesc.

Răspuns Câştigător
| asdgfd a răspuns:

Pai la salon daca te duci este mai bine pentru ca te face cu ceara si in 5 minute ai terminat.Si nu este adevarat, nu creste mai mult...din potriva daca ti-o iei mereu cu ceara o sa -ti creasca mai putin.Eu ma fac la salon de sus pana jos (14 ani) cu ceara si a inceput sa se mai rareasca firele de par... sper ca te-am ajutat. FUNDA?

13 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Nu mai da cu lama, nici cu crema. Firul de par se ingroasa si in plus creste in 3-4 zile din nou si nu rezolvi nimic. Benzile speciale pentru mustata sunt solutia ideala pentru acasa [ le gasesti in orice supermarket ].
Fondul de ten [ca vad ca ti l-a recomandat cineva] nu iti va rezolva problema. Ba chiar din contra. Daca mai pui si fond de ten peste mustata o sa o evidentiezi si mai mult.

neluL
| neluL a răspuns:

Foloseste Benzi depilatoare, sunt speciale pentru mustata, sunt cele mai bune
http://www.naturashop.ro/benzi-depilatoare-p-2183.html

| iulia_9095 a răspuns:

Poti sa incerci si cu benzi de ceara(cu ceara ti-o ia la salon), dar daca ai pielea sensibila mai bine nu incerca pentru. ca o sa te iriti si inca ceva:dupa ce te epilezi (indiferenet cu ce ai incerca)sr fi bine sa iti dai cu o lotiune tonica dupa ca sa nu-ti apara bubitze, mult succes si noroc cu acel baiat!

| JohnnyBi a răspuns:

Tu ca fata ai dat cu lama in zona mustatii? rolling on the floor lesiiiiiin rolling on the floor femeia cu barba rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))) rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))). dar serios. dupa ce ai facut o prostie ca asta cel mai bine ar fi sa te epilezi cu laserul. si penseta si ceara acum nu o faca decat sa iti creasca firele si mai negre si mai dese. costa ceva, dar scapi 100% sigur cu epilare cu laser

| RhoOphiuchi a răspuns:

Pai mama ta ce prefera? Sa accepte ca are o fata care a intrat in adolescenta si din cauza schimbarilor hormonale are probleme cu pilozitatile si are nevoie de ingrijire [ca nu e nimic rau in a te ingriji, inclusiv epilare], sau prefera sa aiba o fata pe care s-o considere fetita dar care sa aiba mustati de baiat? Serios, mare prostie sa te faci cu lama, mustata la femei ori se ia cu ceara, ori o lasi asa cum e. Cu lama ajungi sa arati ca un barbat dupa ceva timp.

| coliflor a răspuns:

DA epilata la salon e ok dar regulat sau de moment poti folosi o crema decoloranta;

| Biancaify a răspuns:

Saluut. nu trebuia sa folosesti lamalaughing o sa ai acum mustata ca la baietistraight face daca nu o razi in fiecare dimineata. asa sa fi sigura ca nu se observa... pai spune-i mamei tale ca ti-a crescut mustata si incearca cu ceara de acum inainte. prima data doare. a doua la fellaughing pana te obisnuiesti. eu imi iau putine fire cu penseta. si stiu ca dupa 2 saptamani trebuie s-o fac din nou. cu apa oxigenata am incercat pe burtica. nu merge deloclaughing tati a spus sa tamponez ca se va decolora apoi eu pe degeaba tambonez ca nu se albeste. nu stiu trebuie s-o fac de mai multe ori. habar n-am. ceva naturist care sa te ajute.nu am gasit pe net. doar cu laser sa mergi la clinici ce se ocupa cu asa ceva. dar nu cred ca mama ta ar fi de-acord. o prietena si-o depileaza cu ceara. cum am mai spus doare. dar meritabatting eyelashes vot?laughing

| BlackRoseMary a răspuns:

Iti recomand un pic de fond de ten, daca o smulgi va creste mai goasa si mai neagra.

| adela93 a răspuns:

Pey dk vrea sa te :* poate ca ii place musteata tha ca si el a vazto fii sigura...

| AnneKitten a răspuns:

Scuze aici e vina mea...big grin n-am vrut sa adaug lama laughingrolling on the floorn-am folosit niciodata lama! doamne fereste! ma scuzati dar citeam in acel moment pe un site ca nu e bine so folosesti.si din greseala am scris[a lucrat subconstientulaughingrolling on the floor]. scuze din nou

| AnneKitten a răspuns:

Ma scuzati dar din greseala am pus "lama" pentru ca citeam pe un site ca nu este bine so folosesti.doamne fereste! nas folosio niciodata in viata!laughing)). scuze din noutongue

| Ramy_1809 a răspuns:

Exista benzi de ceara pentru fata...si poti sa-ti iei mustata singura acasa, dar cel mai indicat ar fi sa te duci la salon.Cu ceara nu va creste mai mult niciodata.cu lama si crema depilatoare vei fii la fel ca barbatii.

| KuRupt a răspuns:

Daca nu vrei sa creasca mai mai mare trebuie sa o smulgi din radacini happy daca o razi ti se dubleaza si fire de par se inegresc deci o sa devina si mai vizibila. Daca chiar vrei sa scap de ea de tot exista tratament pe baza de "electricitate" da este costisitor