| BloodyBlade a întrebat:

Fundita! Buna TPU! Am 16 ani, 1.72 cm si 55 kg si vreau sa slabesc putin.Imi place mult dansul si cred ca m-ar ajuta atat fizic cat si mental.Ce cursuri de dans ce se practica in Timisoara stiti? Ce parere aveti? Multumesc!happy

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La 172 si 55kg esti destul de slaba, ai putea fi modelwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa slabesti? Raportat la inaltimea ta, ai greutatea ideala. Daca vrei insa sa-ti tonifiezi corpul, dansul e o metoda foarte buna.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

La un 1, 72 55 de kilograme e pot spune excelent poate prea slab/slaba.Ai grija sa nu-ti afecteze sanatatea.Bafta.Sper ca te-am ajutat. Daca te apuci de dans si daca vrei sa slabesti si nu bagi in serios ce am scris m-ai sus iti
recomanda ceva dans sa depui sport: BrekDans, nu prea stiu cum se scrie, Populare, balet, Etc. Bafta. Sper ca te-am ajutat.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti.La varsta ta e normal sa ai inaltimea si greutatea asta.