| MMarina a întrebat:

Vreau sa slabesc... s am 80kg si 1.72. cRedeti ca m-a va ajuta sa slabesc dieta disociala? Stiti cumva ca va da rezultate? fundita

Răspuns Câştigător
| piti77 a răspuns:

Se numeste dieta disociata si nu-ti poate spune nimeni daca va da rezultate. orice dieta ai incepe este esential sa o respecti si sa o combini cu sport. daca ai posibilitatea iti recomand sa mergi la un nutritionist..iti va da sa faci analize, te va consulta si iti va recomanda dieta potrivita organismului tau. pentru ca acelasi tip de dieta poate da rezultate la o persoana si la alta nu

2 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Faci niste exercitii simple, cele mai bune pentru tine ar fi :
-Abomene
-Genolexiuni
-Sari coarda

faci dimineata si dupa-amiaza aceste exercitii + mananci mancare care este bazata pe fructe si legume si putina putina garne si asa sa fie de pui.
O sa vezi ca o sa ai rezultate daca urmezi acesti pasihappy
Bafta si numai bine!

| Cosmin86 a răspuns:

Sigur, dieta X sau Y te ajuta sa-ti distrugi sanatatea si eventual sa te ingrasi la loc dupa.

Nu e mai simplu sa-ti schimbi alimentatia, a.i. sa scazi nr. de calorii zilnic + exercitii de 3-4 ori / saptamana, 1 ora de cardio asa?