| publicname a întrebat:

Gasesc la farmacie produse pentru albirea dintiilor? Daca da, cam cat costa? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Produsele pentru albirea dintilor ataca in timp smaltul dentar.

| Spintecatorul a răspuns:

Incearca cu sare sau bicaronat(la mine functioneaza).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand e necesar un consum regulat de calciu ( doza zilnica recomandata este de 800mg/zi), nu am auzit ca la farmacie sa se gaseasca produse de albire a dintilor, mai conteaza si informatia genetica ( intr-adevar sunt persoane, poate si tu faci parte dintre acestea, cu un colorit usor galbui). daca mai si fumezi sigur contribuie si acest obicei la ingalbenirea dintilor.

| andreea_8255 a răspuns:

Nu stiu daca gasesti la farmacie dar du-te si fa-ti o albire la un medic stomatolg, nu costa mult dar nu stiu cat