| Despreel a întrebat:

Hei. Am o mica problema.
Acum 2 ani mi-am dat 3 gauri in cartilaj(zgarciul urechii)
In tot acest timp (de cand mi-am facut gaurile pana in prezent)nu am dat jos cerceii deloc, pana acum 3 zile. Cand i-am scos, in spatele cartilajului ( unde era surubul cercelului) era o mica umflatura. Umflatura se retrage, a devenit destul de mica, dar nu pot sa mai imi bag cerceii. Am incercat si ieri si astazi si nu mai merge. Ce pot face? Niste sfaturi? Sa astept sa treaca umflatura de tot si sa incerc iar sau gaurile mi s-au astupat de tot?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Asteapta sa se deezumfle complet, fiindca umflatura astupa gaura.
Daca gaura a fost facuta bine si ai folosit cercei din aur, atunci vei putea baga inapoi cerceii fara probleme.
Daca cerceii nu au fost din aur si s-au oxidat, au produs o rana (poate si infectata) atunci e posibil ca rana sa se inchida dupa vindecare si va trebui sa faci alte gauri.