| MadyMadaaa a întrebat:

Hei, am o problema. am stat prea mult la soare, apoi mi s`a inrosit pielea cum era si normal si mi se decojeste putin pielea pe spate.cu ce sa`mi dau sa dispara petele? o sa`mi ramana mereu?

Răspuns Câştigător
| trompeta a răspuns:

O sa dispara cu timpul in 1-2 sapatmani maxim iar pielea care se decojeste e bine sa cojesti tu ca oricum trebuie sa dispara...nu trebuie sa de dai cu nimic doar daca te ustura. In cazul asta se aplica spuma de lapte sau produse lactate cum ar fi o baie cu lapte. Funda?

8 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

O sa iti treaca! Da-te cu crema hidratanta sau crema speciala dupa expunerea la soare! (Gerovital Plant// Garnier) Funda?

| Andreea9311 a răspuns:

De ce nu te-ai dat cu creme de protectie la timp? E posibil sa ramana. Du-te la un dermatolog sa iti faci un control mai bine

| usdhudshcdushuds a răspuns:

Stai linistita iti va trece in maxim o lunawinking

| DeathIncarnate a răspuns:

Doamnerolling on the floor)n-am putut sa ma abtin cum sa ramana petele mereu?rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))ba proasta esti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petele alea albe nu sunt de la soare. este o infectie la rinichi.(sincer am uitat cum se numeste) si eu am avut.Doctorul mi-a spus ori de la prea multa Sare ori de la pre multe Oua. insa faza e ca e de la ficat. du-te la medic si o sa-ti dea ceva alifie.

O zi Buna!

| Raluca_3317 a răspuns:

Da, mie mi-au ramas sad. Mergi la medicul dermatolog, posibil sa-ti recomande vreo crema pentru depigmentare.

Bafta!

| MadyMadaaa explică:

Bubulinas 1: nu mananc oua in general, si sare la fel.nu sunt o maniaca happy. mananc chiar mai nesarat

| Adryadna a răspuns:

O sa iti treaca de data viitoare cand o sa stai la plaja, bine nu asa mult. Si eu am patit la fel.