| Diana240796 a întrebat:

Hei, as avea o intrebare.Am inceput de un timp sa ma machiez. dar nu strident foarte finut si natural. Dar nu prea mai stiu cum sa o fac poate veniti cu cateva idei. De mentionat ca am ochii caprui spre negru, destul de mari si limpezi.multumesc funda si vot.

Răspuns Câştigător
| JHFAK a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=XZNunI4l-TY codite simple
http://www.youtube.com/watch?v=jxfJEsBSiMo + ceva nu foarte strident

4 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Poti alege de aici cate idei de machiaj vrei :) http://www.frumusele.ro/Frumusete/Machiaj

| Roxyy16 a răspuns:

Deşi nu am ochii căprui, ci verzi cred că te pot ajuta deoarece şi eu mă machiez natural. Pentru început, aplică un corector pe faţă în locurile mai roşii, apoi un fond de ten sau pudră (fii atentă atunci când alegi culoarea, să fie cea mai apropiată de nuanţa tenului tău). în pomeţi te faci cu cel mai natural fard de obraz (blush). Apoi cu dermatograf conturezi pe pleoape chiar langă gene o linie subţire. Pe urmă, aplici rimelul care nu trebuie să lipsească. La sfârşit, aplici un luciu de buze culoarea piersicii sau un roz pal.

| cOry_1726 a răspuns:

Eu am ochii negri si ma fardez cu un creion negru dar poti folosii si tusul ca si el iti scoate ochii in evidenta foarte mult si acum depinde t poti face cu gri si poti s mai dai cu inca o culoare sau cate doresti depinde si in ce te imbraci dai cu un rimel negru si gata s-a rezolvat totul.Aja in general dai cu fond de ten cu perle si t faci la ochi asa cum zisei si gata s-a rezolvat totul s evzi ce tare o s iesetongue

| lumiganlatisse a răspuns:

Si voi sunteti frumoase , LUMIGAN te ajuta sa ai cele mai frumoase gene:densitate si lungime,colorit intens.Va invitam pe websit: http://www.lumiganlatisse.co.cc/