| CristinaElena96 a întrebat:

Hei ati incercat Bb-ul cream de la Nivea? Daca da,e bun? Daca nu l-ati incercat, atunci ce fond de ten imi recomandati? Funda:*

Răspuns Câştigător
| ιυвιтα a răspuns:

Nu-ti recomand crema BB de la Nivea, am incercat-o, e oribila! Exista doar 3 nuante si de obicei nu se potrivesc nimanui.Eu m-am dat cu ea,mi-am luat cea mai deschisa nuanta si se vedea bine la inceput,dupa ce am iesit afara,s-a facut galbuie,s-a inchis foarte tare si aveam pete pe fata,cu toate ca o intinsesem foarte bine inainte,se vedea oribil, era o mare diferenta intre baza gatului si fata.
Fond de ten, cel mai bine ar fi sa-ti iei de la L'Oreal, stiu ca e scump dar avand in vedere ca ai cosuri, nu poti pune orice porcarie pe fata.
Sau ai putea incerca BB de la L'oreal.Pe asta nu am incercat-o deci nu ma pot pronunta.
Sper ca te-am ajutat.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa imbatraniti toate care folositi machiaj mult prea devreme. Eu folosesc numai cand merg la o petrecere sau intr-un loc foarte special. Ma rog, nu sunt aici sa iti dau sfaturi, fiecare face ce vrea cu corpul sau. De obicei folosesc un fond de ten de la L'Oreal, le teint Accord Parfait, am dat in jur de 50 de ron. Este super fain, rezista la umiditate si acopera foarte bine suprafetele cu probleme ale pielii iar in aceelasi timp se intinde foarte bine. Este extrem de bun.

| CristinaElena96 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns.De asemenea mai specific odata ca nu am 12 ani si folosesc fondul de ten pentru ca am destule cosuri si arata inestetic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristinaElena96):

Ok

| TizZu15 a răspuns:

Nu este chiar asa de bun.

| tinka1 a răspuns:

BB Cream il aplici pe fata inainte de fond de ten sau de pudra. Iti recomand fondul de ten Revlon sau Macwinking

| Pau17 a răspuns:

BB cream de la Nivea nu are o acoperire atat de buna. Este mai mult pentru tenul normal, fara cosuri, etc. Iti recomand fondul de ten de la Avon-Flowless, MAC sau Vichy sau Revlon.

| LittleHobbitLover a răspuns:

Câți ani ai? Mă rog, dacă ești născută în 1996, de ce să îți strici fața? BB poți să folosești. De la Nivea e bun. Și nu folosi fond de ten că faci riduri. BB Cream- ul e o cremă hidratantă, care acopera puțin tenul.
O zi bună!

| CristinaElena96 explică (pentru LittleHobbitLover):

Va multumesc ca va faceti griji, dar nu este cazul.Peste cateva luni voi face 18 iar in afara de rimel, un luciu de buze si bb cream/fond de ten nu folosesc.Folosesc fond de ten pentru ca am destule cosuri care nu dispar cu orice le-as da.Multumesc pentru raspuns

| Biaaanca a răspuns:

BB cream-urile nu sunt echivalentul unui fond de ten.Eu recomand fondurile de ten de la MaxFactor.Au o acoperire buna. Eu de exemplu folosesc Face Finity 3 in 1. Este singurul fond de ten care se adapteaza perfect tenului meu. Dupa cum am mentionat si mai sus este un fond de ten 3 in 1. Este primer, anti-cearcan si fond de ten, toate intr-unul singur. big grin