| Kiki20098 a întrebat:

Hei buna, am o intrebare in legatura cu asortarea, peste 2 zile am banchet si mi-am cumparat o rochie de culoarea rosie, plus am pantofi de culoare rosie, ceas la fel si machiajul tot asa va avea ceva nuante de rosu. Acum nu stiu ce culoare la buze si la unghii sa folosesc : )) daca folosesc la ambele iar rosu o sa fie prea mult. Si acum va intreb ce culoare as putea sa folosesc la unghii si buze ca sa se asorteze cu tinuta?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce ceas la rochie de banchet? si mai ales rosu? nu mi se pare potrivit. Ia-ti o bratara argintie sau aurie, statment eventual (adica mai masiva).
Unghiile ti le poti face rosii dar rujul sa fie nude sau un maro cat mai natural, ceva sa nu iasa in evidenta.

| Mad1 a răspuns:

Nu e cam mult rosu? Mergea la pantofi alb sau negru. Distractie placuta

| AndreeaCristina1992 a răspuns:

Unghiile le poti lasa roși, in schimb poti sa te dai cu un ruj nude sau rozaliu. Daca nu, unghiile le poti face nude sau albe, iar buzele poti sa tii le faci rosi.

| AlexPatriciu a răspuns:

Negru cu roșu este perfect

| anonima455 a răspuns:

Unghiile ti le poti face negre, iar buzele o nuanta nude matte.

| PaulaAndrada a răspuns:

Ceva în nuanțe nude, s-ar potrivi cu siguranță.
Sau pentru buze un rosu închis, cu tentă maronie, iar unghiile negre.

| JuNNNNkie69 a răspuns:

Unghiile ți le poți face negre, iar buzele ți le poți face la fel, tot ceva mai închis.

| Anonim39394832929 a răspuns:

Unghiile negre si ruj maro matt