| Puffy_1082 a întrebat:

Hei buna:* Fetelor stiti care sunt culorile anului?

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună.
Culorile pastelate revin în trend pentru moda 2010, iar cel mai folosit este liliacul. Asortează-l cu bleumarin, maro si culoarea măslinei si foloseşte accesorii potrivite. Foloseşte culorile alb şi crem de îndată ce vremea se încălzeşte. Nu contează ce faci, poartă o nuanţă neutră! Dar să nu uităm turcoazul!batting eyelashes. În 2010 vor fi permise diverse combinaţii de culori calde sau reci cu turcoaz, de la maro si roşu, până la mov şi alb / negru. Depinde de gusturile tale, eu sunt mai clasică.

8 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

Din ce am auzit si eu stiu ca se poarta fff mult culori stridente, iar vara bunie cunoscutul alb...si nebru care nu se demodeaza niciodatahappy

| IrinaAndreea a răspuns:

Turcoaz, aqua, fuchsia, alb, gri si negru. big grin

| Ioana1984 a răspuns:

Buna,
1.pentru par : http://www.stilfeminin.ro/......-paru.html
2.pentru imbracaminte : http://www.google.com/......tp?/images
dupa mine merge mult de moda mov, verde si turcoaz.Bafta.

| mary_4765 a răspuns:

Paleta de culori pentru vara anului 2010 este una sic si radianta. Exprima siguranta si caldura, da flashuri sigure pentru un stil optimist.

Baza: alb si negru

Este stiut faptul ca baza oricarui anotimp sunt albul si negrul. Acest lucru conteaza si pentru moda anului 2010. Spunem da tinutelor alb si negru si in acest an. Combinatia dintre cele doua este intotdeauna invingatoare!

Culori neutre: crem, bej, nuante perlate, bej nisip

Paleta superba formata din aceste culori se apropie foarte mult de puritatea albului. Sunt tonalitati sic care, imbinate, ofera un look foarte rafinat. Gandeste-te la o combinatie de bej, vernil, alb ou, crem, gri perlat, rosu pal. Sunt non-culori cu alb la baza carora le-au fost adaugate diferite nuante. Cu aceste combinatii, nu ai cum sa dai gres!

Verdele a revenit!

Revenirea verdelui in noile colectii este marea surpriza. Ceea ce era violetul pentru sezoanele trecute, va fi verdele pentru 2010. Este vorba de tonalitati de verde foarte sofisticate. Cea mai intalnita nuanta este cea careia i se spune planta uscata. Frumoase sunt si verdele crud sau kaki. Chiar si verdele metalizat va fi foarte folosit.

Nuante de pamant

Mereu vor fi la moda culorile botanice (precum si verdele), tonalitatile de maro. Sunt ca o scara graduala de culori. Nuantele de verde se transforma treptat in naunte de pamant, masliniu si ciocolatiu. Sunt superbe combinatiile acestor nuante.

Violetul, movul si tonalitatile de gri

Adauga tinutei si tonalitati sofisticate precum violetul, movul si griul si, cu siguranta, vei atrage priviri. Sunt culori puternice, indraznete, elegante si la moda pentru acest an.

Noul rosu

Rosul ramane present pe podium, chiar daca este usor modificat. Rosul pur de odinioara, revine anul aceste pe nuante asemanatoare rosiilor sau zmeurei.

Galben si Orange

Noile nuante de care vorbeam au modificat si intensitatea acestor doua culori. Aceste nuante vor deveni anul acesta mai pale si mai putin intense, spre deosebire de sezoanele trecute. Orange devine mai degraba o nuanta a supei de rosii dreasa cu prea multa smantana, iar galbenul, gandeste-te la un produs caruia nu-i adaugi oua.

Turcoaz si indigo

Culoarea invingatoare pentru acest an este poate turcoazul, exotic, revigorant si vesel. Il vom vedea in toate combinatiile posibile. Si culoarea indigo ramane la moda. Este superba combinatia dintre turcoaz si indigo.

Culorile reci

Culorile reci sunt delicate. Gandeste-te la galbenul pal, rosu pal, violet sau culoarea fisticului intens. Tineresti si distractive.

Imprimeurile romantice

Si in acest sezon vom vedea, desigur, imprimeuri. Mie imi plac imprimeurile romantice, cu desene mici, teme florale combinate. Vor fi alegerea ideala dupa o iarna rece pentru un stil rebel, intens, desprins din lumea rock and roll-ului.

| DeeaDeutza a răspuns:

Culorile anului sunt roz, mov si negru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut :), turcoaz, aceasta e culoarea anului 2010, am citit in 4 reviste diferite, care un articol despre culoarea aceasta, a anului :), se poarta f mult, :)

http://www.csid.ro/......e-5169535/

| Lee_1808 a răspuns:

Bună! Uite câte ceva:
Paleta de culori pentru vara anului 2010 este una sic si radianta. Exprima siguranta si caldura, da flashuri sigure pentru un stil optimist.

Baza: alb si negru

Este stiut faptul ca baza oricarui anotimp sunt albul si negrul. Acest lucru conteaza si pentru moda anului 2010. Spunem da tinutelor alb si negru si in acest an. Combinatia dintre cele doua este intotdeauna invingatoare!

Culori neutre: crem, bej, nuante perlate, bej nisip

Paleta superba formata din aceste culori se apropie foarte mult de puritatea albului. Sunt tonalitati sic care, imbinate, ofera un look foarte rafinat. Gandeste-te la o combinatie de bej, vernil, alb ou, crem, gri perlat, rosu pal. Sunt non-culori cu alb la baza carora le-au fost adaugate diferite nuante. Cu aceste combinatii, nu ai cum sa dai gres!

Verdele a revenit!

Revenirea verdelui in noile colectii este marea surpriza. Ceea ce era violetul pentru sezoanele trecute, va fi verdele pentru 2010. Este vorba de tonalitati de verde foarte sofisticate. Cea mai intalnita nuanta este cea careia i se spune planta uscata. Frumoase sunt si verdele crud sau kaki. Chiar si verdele metalizat va fi foarte folosit.

Nuante de pamant

Mereu vor fi la moda culorile botanice (precum si verdele), tonalitatile de maro. Sunt ca o scara graduala de culori. Nuantele de verde se transforma treptat in naunte de pamant, masliniu si ciocolatiu. Sunt superbe combinatiile acestor nuante.

Violetul, movul si tonalitatile de gri

Adauga tinutei si tonalitati sofisticate precum violetul, movul si griul si, cu siguranta, vei atrage priviri. Sunt culori puternice, indraznete, elegante si la moda pentru acest an.

Noul rosu

Rosul ramane present pe podium, chiar daca este usor modificat. Rosul pur de odinioara, revine anul aceste pe nuante asemanatoare rosiilor sau zmeurei.

Galben si Orange

Noile nuante de care vorbeam au modificat si intensitatea acestor doua culori. Aceste nuante vor deveni anul acesta mai pale si mai putin intense, spre deosebire de sezoanele trecute. Orange devine mai degraba o nuanta a supei de rosii dreasa cu prea multa smantana, iar galbenul, gandeste-te la un produs caruia nu-i adaugi oua.

Turcoaz si indigo

Culoarea invingatoare pentru acest an este poate turcoazul, exotic, revigorant si vesel. Il vom vedea in toate combinatiile posibile. Si culoarea indigo ramane la moda. Este superba combinatia dintre turcoaz si indigo.

Culorile reci

Culorile reci sunt delicate. Gandeste-te la galbenul pal, rosu pal, violet sau culoarea fisticului intens. Tineresti si distractive.

Imprimeurile romantice

Si in acest sezon vom vedea, desigur, imprimeuri. Mie imi plac imprimeurile romantice, cu desene mici, teme florale combinate. Vor fi alegerea ideala dupa o iarna rece pentru un stil rebel, intens, desprins din lumea rock and roll-ului.
Sper să te ajute happy

| puffu_9677 a răspuns:

Culorile anului 2010 sunt rozul si movul asta din cate am aflat eu

Sper ca ti'am fost de foloshappy