| dudute a întrebat:

Imi puteti spune care sunt culorile anului!

1 răspuns:
| Ioana_5895 a răspuns:

In 2011 se poarta culorile vesele, dar nu orice nuante de portocaliu, galben sau albastru, ci unele foarte interesante!

Iata care sunt culorile cu care trebuie sa-ti imbogatesti garderoba anul acesta!
Nu orice roz, ci Honeysuckle (caprifoi), o nuanta de serbet, un roz ce merge spre rosu. Honeysuckle a fost votata culoarea anului de Pantone, asadar este inclusa in numeroase colectii de moda, de la Jil Sander la Valentino si DKNY. Acest roz adora sa se combine cu alte nuante indraznete, ca aquamarinul sau portocaliul, iar pentru contrast prefera tonurile mai neutre de kaki si nisip.
Portocaliu

Universul modei iubeste portocaliul in 2011, intr-o varietate de nuante zemoase, cum este si acest ton de curmal japonez, de-ti lasa gura apa...

Sus, de la stanga: Vena Cava, Prada, J. Crew, Versace.

Galben

Femeile nu vad in general cu ochi buni culoarea galbena, dar primavara aceasta nu vei scapa de ea. Asa ca asuma-ti riscuri si alege o nuanta: ele merg de la tonuri calde, de unt, la galbenul palid recomandat de Chanel si pana la gabenul Chartreuse al lui Jason Wu si Proenza. In spiritul anilor `70 apar si tonuri moderne de mustar.

Sus, de la stanga: Christopher Kane, Diane von Furstenberg, Chanel, VPL.

Sus, de la stanga: Yigal Azrouel, Jason Wu, Proenza Schouler, Nina Ricci.

Albastru

Gandeste-te la un albastru aquamarin vibrant, la un cer albastru parfuit si, bineinteles, la albastrul marin care ramane in tendinte. Combina albastrul cerului cu portocaliu intens si maroniu rugina pentru un efect extraordinar.

Sus, de la stanga: Diane von Furstenberg, J. Crew, 3.1 Phillip Lim, Jil Sander.

Sus, de la stanga: Diane von Furstenberg, Proenza Schouler, Peter Pilotto, Jil Sander.

Sus, de la stanga: Peter Som, Versace, Burberry Prorsum, DKNY.

Tonuri pamantii

In contrast cu toate culorile nevrotice ale primaverii, anul 2011 ne ofera si o briza de culori calmante, in tonuri pamantii, de la nisip pana la rugina.

Sus, de la stanga: 3.1 Phillip Lim, Vanessa Bruno, Rag & Bone, Victoria Beckham.

Sus, de la stanga: Isabel Marant, Unique, United Bamboo, Marc Jacobs.

Alb

Da, albul e prezent cam in fiecare primavara si vara, doar ca anul acesta se va purta foarte tare! Acum poti sa-ti permiti alb din cap pana-n picioare.

Sus, de la stanga: Derek Lam, Peter Pilotto, Yigal Azrouel, Rag & Bone.

Sus, de la stanga: Bottega Veneta, Calvin Klein Collection, Ralph Lauren, Temperley London.

Autor: Nuage

Cat de mult ti-a placut acest articol?
10 Nota obtinuta

5.11
(443 voturi)
9793 vizite Comentariivezi toate comentariile
blackberry
.
12 Ian 2011
n-am mai vazut demult culoarea bleu atat de misto redata in garderoba

Lilly_Buterfly
Portocaliul
12 Ian 2011
este una din culorile mele preferate. Este tonic si vesel!

Comenteaza si tu:

Pentru a putea comenta acest articol trebuie sa fii autentificat(a).

Newsletter
aboneaza-te

Frumusete
Cele mai noi tendinte in materie de moda, machiaj si cosmetica, sfaturi pentru ingrijire, aboneaza-te si citeste despre tot ce ai nevoie pentru a-ti pastra frumusetea in fiecare zi!
Galben

Femeile nu vad in general cu ochi buni culoarea galbena, dar primavara aceasta nu vei scapa de ea. Asa ca asuma-ti riscuri si alege o nuanta: ele merg de la tonuri calde, de unt, la galbenul palid recomandat de Chanel si pana la gabenul Chartreuse al lui Jason Wu si Proenza. In spiritul anilor `70 apar si tonuri moderne de mustar.

Sus, de la stanga: Christopher Kane, Diane von Furstenberg, Chanel, VPL.

Sus, de la stanga: Yigal Azrouel, Jason Wu, Proenza Schouler, Nina Ricci.

Albastru

Gandeste-te la un albastru aquamarin vibrant, la un cer albastru parfuit si, bineinteles, la albastrul marin care ramane in tendinte. Combina albastrul cerului cu portocaliu intens si maroniu rugina pentru un efect extraordinar.

Sus, de la stanga: Diane von Furstenberg, J. Crew, 3.1 Phillip Lim, Jil Sander.

Sus, de la stanga: Diane von Furstenberg, Proenza Schouler, Peter Pilotto, Jil Sander.

Sus, de la stanga: Peter Som, Versace, Burberry Prorsum, DKNY.

Tonuri pamantii

In contrast cu toate culorile nevrotice ale primaverii, anul 2011 ne ofera si o briza de culori calmante, in tonuri pamantii, de la nisip pana la rugina.

Sus, de la stanga: 3.1 Phillip Lim, Vanessa Bruno, Rag & Bone, Victoria Beckham.

Sus, de la stanga: Isabel Marant, Unique, United Bamboo, Marc Jacobs.

Alb

Da, albul e prezent cam in fiecare primavara si vara, doar ca anul acesta se va purta foarte tare! Acum poti sa-ti permiti alb din cap pana-n picioare.

Sus, de la stanga: Derek Lam, Peter Pilotto, Yigal Azrouel, Rag & Bone.

Sus, de la stanga: Bottega Veneta, Calvin Klein Collection, Ralph Lauren, Temperley London.

Autor: Nuage

Cat de mult ti-a placut acest articol?
10 Nota obtinuta

5.11
(443 voturi)
9793 vizite Comentariivezi toate comentariile
blackberry
.
12 Ian 2011
n-am mai vazut demult culoarea bleu atat de misto redata in garderoba

Lilly_Buterfly
Portocaliul
12 Ian 2011
este una din culorile mele preferate. Este tonic si vesel!

Comenteaza si tu:

Pentru a putea comenta acest articol trebuie sa fii autentificat(a).

Newsletter
aboneaza-te

Frumusete
Cele mai noi tendinte in materie de moda, machiaj si cosmetica, sfaturi pentru ingrijire, aboneaza-te si citeste despre tot ce ai nevoie pentru a-ti pastra frumusetea in fiecare zi!
Galben

Femeile nu vad in general cu ochi buni culoarea galbena, dar primavara aceasta nu vei scapa de ea. Asa ca asuma-ti riscuri si alege o nuanta: ele merg de la tonuri calde, de unt, la galbenul palid recomandat de Chanel si pana la gabenul Chartreuse al lui Jason Wu si Proenza. In spiritul anilor `70 apar si tonuri moderne de mustar.

Sus, de la stanga: Christopher Kane, Diane von Furstenberg, Chanel, VPL.

Sus, de la stanga: Yigal Azrouel, Jason Wu, Proenza Schouler, Nina Ricci.

Albastru

Gandeste-te la un albastru aquamarin vibrant, la un cer albastru parfuit si, bineinteles, la albastrul marin care ramane in tendinte. Combina albastrul cerului cu portocaliu intens si maroniu rugina pentru un efect extraordinar.

Sus, de la stanga: Diane von Furstenberg, J. Crew, 3.1 Phillip Lim, Jil Sander.

Sus, de la stanga: Diane von Furstenberg, Proenza Schouler, Peter Pilotto, Jil Sander.

Sus, de la stanga: Peter Som, Versace, Burberry Prorsum, DKNY.

Tonuri pamantii

In contrast cu toate culorile nevrotice ale primaverii, anul 2011 ne ofera si o briza de culori calmante, in tonuri pamantii, de la nisip pana la rugina.

Sus, de la stanga: 3.1 Phillip Lim, Vanessa Bruno, Rag & Bone, Victoria Beckham.

Sus, de la stanga: Isabel Marant, Unique, United Bamboo, Marc Jacobs.

Alb

Da, albul e prezent cam in fiecare primavara si vara, doar ca anul acesta se va purta foarte tare! Acum poti sa-ti permiti alb din cap pana-n picioare.

Sus, de la stanga: Derek Lam, Peter Pilotto, Yigal Azrouel, Rag & Bone.

Sus, de la stanga: Bottega Veneta, Calvin Klein Collection, Ralph Lauren, Temperley London.

Autor: Nuage

Cat de mult ti-a placut acest articol?
10 Nota obtinuta

5.11
(443 voturi)
9793 vizite Comentariivezi toate comentariile
blackberry
.
12 Ian 2011
n-am mai vazut demult culoarea bleu atat de misto redata in garderoba

Lilly_Buterfly
Portocaliul
12 Ian 2011
este una din culorile mele preferate. Este tonic si vesel!

Comenteaza si tu:

Pentru a putea comenta acest articol trebuie sa fii autentificat(a).

Newsletter
aboneaza-te

Frumusete
Cele mai noi tendinte in materie de moda, machiaj si cosmetica, sfaturi pentru ingrijire, aboneaza-te si citeste despre tot ce ai nevoie pentru a-ti pastra frumusetea in fiecare zi!