| idonthavename12 a întrebat:

Hei, cine imi poate spune cum sa imi albesc dintii (in afara de benzi de albire)? Dau funda. Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pui pe degetul umed bicarbinat de sodiu si freci dintii (cu degetul). Poti folosi si perie de dinti umezit, dar cu putin bicarbonat.
Clatesti bine gura cu apa.
Dintii vor fi curati, albiti, dezinfectati.

Acest procedeu se poate face la intervale de cel putin o luna.

Daca ai dintii gri, atunci poate nu ajuta mult, iar atunci numai vopsirea ramane ca solutie. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei o gura de corector si apoi vezi ce dinti albi ai. Albi ca varul.

| EyesHD a răspuns:

Fa un detartraj, mii se pare cel mai eficitent! Dar nu mereu, cauzeaza smaltu'!