| Snoopyyy a întrebat:

Hei big grin Ce accelereaza cresterea parului?

5 răspunsuri:
| matrix100 a răspuns:

Eu cred ca frigul, parerea mea. Iarna creste mai repede parul decat vara.

| Figgernaggot a răspuns:

Imi pare rau sa-i spun. Dar nimic happy Probabil o sa gaseati chestii babesti sau produse prin teleshopping, dar eu nu cred in elelaughing

| ƒутzσaѕa a răspuns:

Spalatul des.

| qqRamona a răspuns:

Bună draga mea!
Păi ai nevoie de timp, dar uite ce am încercat eu.
Mi-am făcut acea mască cu gălbenuş de ou şi ulei de ricin, pe care am aplicat-o şi am stat cu ea o oră, apoi mi-am spălat părul.
O dată la 2 săptămâni îmi tund vârfurile singură în baie (nu ca la salon 5-6 cm, ci doar vârfurile pe bune -cam 0.5 cm sau mai puţin).
Evită folosirea plăcii, ondulatorului sau a tuturor prosduselor ce ar putea să-ţi deterioreze părul. Ah şi vopseaua încetineşte creşterea.
Seara, ţine-ţi părul prins într-un coc lejer, până a doua zi de dimineaţă, părul prins din câte am auzit grăbeşte creşterea părului. Dacă-ţi ţi părul împletit des acesta se va tocii :*!
Multă baftă! Sper să te fi ajutat! Nu uita, ai răbdare, părul va creşte şi el.

| Gabrielagabitzaaa a răspuns:

Pai,chestiile babesti sunt chiar folositoare, poti sa incerci masca din galbenus de ou si ulei de ricin, stai 1 ora sau mai mult,cat poti tu cu ea in cap iar apoi spala parul bine cu sampon de mai multe ori, dupa o luna o sa incepi sa vezi diferente, dar trebuie sa ai rabdare, sau daca iti este mai comod poti sa folosesti lotiune cu petroleum de la gerovital, la mine are efect.Si evita sa folosesti in exces placa, ondulator, etc acestea iti deterioreaza parul si chiar daca iti creste nu o sa vezi diferente pentru ca se rup firele de par in timpul periajului.Bafta orice ai incerca