| Inela a întrebat:

Hei fetelor! kiss
Am auzit ca poti scoate punctele negre, cum anume? Explicati-mi procedura si toate astea. Mersi! happy

11 răspunsuri:
| GreenSky a răspuns:

Iti spun sincer ca am incercat toate metodele, de la aburi pana la masti si creme si nu am reusit sa se scot! Incearca la un salon dar e posibil sa ramai cu urme!

| stlucian a răspuns:

Exista in farmacii spun cu sulf.
Nu miroase bine dar dupe folosire un alt sapun te scapa de mirosul usor greu al sulfului.
MOD DE FOLOSIRE:
-umezeste fata cu apa calduta pana la fierbinte(NU EXAGERA) PANA SE DASCHID PORII FETEI. Apoi te speli cu sapunul cu sulf bine clatesti la fel da bine.Curata fata cu un prosop aspru.Asteapta 10-15min si apoi foloseste un sapun normal/placut tie.

In 2-3 zile(asta depinde si de tenul tau)
ai scapat.Fa asta de cel putin 2 ori pe zi(dimineata/seara)
PS: DAR NU EXAGERA la vreo 5-7 ori!
De 3 ori la 24 H e suficient ca sa lasam pielea sa se refaca.O crema hidratanta te poate ajuta(ca sulful usuca putin)
thumbs up

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici:
http://www.perfecte.ro/......cient.html
Te pup!

| Inela explică:

Mersi fetelor pentru raspunsuri! Toate mi-ati fost de ajutor. kiss V-am dat vot la toate kiss happy

| Patty03 a răspuns:

Exista diverse masti si creme care inlatura punctele negre si tot odata hidrateaza pielea. Insa daca vrei, poti alege un tratament aplicat de un specialist la cosmetica si nu sunt foarte costisitoare, insa stii ca ramai cu pielea fina si fara semne. Bafta >big grin

| PunkyBrunette a răspuns:

Eu folosesc plasturi de la Montagne Jeunesse (8-9 lei).-http://1.bp.blogspot.com/......_cc8ba.jpg - http://3.bp.blogspot.com/......C05115.jpg -
Un pachet are 3 plasturi si folosesc un plasture la 5-6 zile.

| irina1999moldovachisinau a răspuns:

Poti sa aplici malai pe fata in timpul dusului.

| mishi a răspuns:

Daca le scoti iti vor ramane semne, mai bine scapi de ele cu o masca.naturala din miere si scortisoara.o aplici pe fata curata iar dupa 10 15 min clatesti.o poti folosi in fiecarebzi sau de 2 ori pe zi.eu o folosesc si sunt foarte multumita, mai ales ca este naturala. sper ca te am ajutat!:*

| mishi a răspuns:

A sau mai sunt mastile acelea fin comert care se lipesc, daca vrei varianta naturala poti folosi albus de ou batut.sunt si ele eficiente dar mai buna e cea de sus

| Tedydragutza13 a răspuns:

Buna! eu folosesc niste PATCHI sunt ca niste plasturi pe care ai pui dupa ce ti-ai udat fata in locul unde ai puncte negre si stai 15 min dupa care deslipesti pachiul si au iesit punctele negre sunt diferiti pachi (pentru nas Barbie frunte.....doar pentru puncte negre ) pachi ai poti cumpara de la magazine (nu din farmacii )si sunt si ieftini! success sper ca te-am ajutat!

| ioannamaria99 a răspuns:

Stiu eu o masca facuta acasa: ai nevoie de un albus de ou si doua linguri de malai. In primul rand se bate albusul spuma iar apoi se adauga cele doua linguri de malai. Continutul se aplica pe toata fata spalata si uscata. Se lasa sa actioneze pana se usuca, iar apoi se indeparteaza cu un servetel, si se spala fata cu apa calduta, big grin Sper ca sfatul meu a fot de ajutor big grin