| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Nu sunt mulțumita de aspectul parului meu. Am 16 apropo. De ceva ani parul meu s-a rărit extrem de mult. Când eram mai mai mica aveam parul des (ca orice copil cred laughing ) dar acum îmi cade destul de mult. Am început sa folosesc ulei de ricin dar m-a ajutat doar la creșterea parului mai rapid și cam atât. Am încercat și Parusan dar niciun efect. Chiar nu mai știu ce sa fac, când îl întind calumea zici ca am 2 fire in cap. Sfaturi va rog?

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Poate doar ti se pare, dar dacă nu e așa și crezi ca s-a rărit foarte mult poate cauza e alta...caută mai multe informații despre alopecia androgenetica deși ma îndoiesc ca e vorba de vreo afecțiune.
Poate organismul tău nu primește nutrienții necesari, parul are nevoie de proteine și fier mai ales, vitamine și altele.
Dacă ai încercat uleiul de ricin și șampoane pentru creșterea parului și nu ti l-ai vopsit/decolorat atunci cauza e una interna și trebuie făcute niște investigații.