| lari67 a întrebat:

Heihappy. sora mea mai mica, s-a jucat cu placa mea si a intins parul papusilor si acesta a ramas pe placa fiindca s-a ars.laughing. ce sa fac sa curat placa?!
ajutati-ma VA ROG!

9 răspunsuri:
| bianca a răspuns:

laughing
ce dulce love struck

ia o carpa cu spirt si sterge placa.parul se va dezlipi :*

succes :*
si sa ai grija de sora ta laughing love struck

| marrr a răspuns:

rolling on the floor Si vara-mea a facut exact acelasi lucru cu placa mea de parlaughing) a vazut repede la mine ca ma intindeam si am scos-o din priza, am stat la PC si ea incepuse sa ii indrepte parul unei papusi de o gasise laughing. Dupa ce s-a racit, am dat pe placa cu niste vata cu spirt, am dat dupa cu vata [fara spirt] sau cu o carpa si s-a sters. laughing saraca papusa, o aveam de la 5 ani si acum e cheala.

| Vampii a răspuns:

Cu o carpa curata poti sa incerci sa o cureti insa trebuie rabdare pentru ca va dura ceva timp.succes la curatat

| kllass a răspuns:

Foloseste smirghel fin.

| alice.twilight a răspuns:

Si varamea a facut acelasi lucru...eu am sters cu o carpa curata si parul s-a dezlipit

| wibidi a răspuns:

Pai nu mi s-a intamplat niciodata dar cred ca ar trebui sa lasi placa sa se raceasca si dupa sa incerci sa o cureti.credstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosi smirghel, ca zgarii placa si o sa se prinda si parul tau de ea. Incinge-o bine si sterge-o cu o carpa cat e fierbinte. (vezi sa nu te frigi, baga carpa ca si cum ar fi parul tau) Daca nu se duce, uda carpa, stoarce-o bine si incearca din nou cu placa fierbinte. Vezi sa fie carpa de bumbac, nu plastic, ca daca e plastic, se arde si carpa si se lipeste.

| lari67 explică:

.da.multumesc.m-ati ajutat mult!
da da o sa am grija de sora mealaughing
. si dalaughing. si papusa acum, din pacate e cheala.laughing. asta e
oricum multumesccc multttt>big grin

| babyC a răspuns:

Cu spirt merge cel mai repede