| SaRiNoOtZa a întrebat:

Cand iti intinzi parul cu placa de intins parul trebuie sa fie curat sau murdar? Fiindca o fata mi-a zis ca parul trebuie sa fie murdar ca sa-l indrept, iar alta fata ca trebuie sa fie curat deci sunt cam confuza

Răspuns Câştigător
| Andreea_3136 a răspuns:

What?!?! 1 murdar?!?! Bai,asta n`am mai auzit. evident,curat (daca vrei sa ai un par strlaucitor si bine aranjat si sa emane prospetime. dar daca tu`l intinzi murdar,n`o sa ai un rezultat pre aplacut, decat un par gras intins, imbacsit si lipsit de stralucire si mai si miroase daca nu este curat... Asa ca nu t elua ce spun tipele gen ''murdar '' oribil,... te puup si spor la intins parul cu parul CURAT! :**::* Eu imi intind parul de 7 ani si am un par superb.cre dca stiu si eu cateva ceva despre par :d pup:*

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să fie curat și înainte de folosirea plăcii trebuie să aplici o peliculă de protecție (ser).
Pa, pa.

| friday a răspuns:

Aa,nu cred ca asta a vrut sa zica fata aia.
cred ca prin murdar se referea la faptul ca e gras, uleios...si daca e uleios este protejat firu' de par,si nu se mai arde...
da' na, nu cred ca are asta vreo importanta, iti indrepti parul' cand vrei straight face.

| alejinxique a răspuns:

La fel il arzi/deteriorezi cu placa si daca e murdar si daca e curat. Aplica o solutie de protectie termica de exemplu balsam spray de la Gliss sau solutie got 2 be de la Schwarzkopf.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Pai a doua zi dupa ce te.ai spalat pe cap. Sau ca sa iti stea mai mult drept ti-l usuci in timp ce ti-l piepteni, dar uscatoru sa il tii in jos ca si cum te.ai pieptena, dupa ce l-ai uscat date cu ceva solutie de par ca sa nu ti-l arda [ daca nu ai, n-are nimic ], apoi ti-l faci cu placa.
Papa PuP

| SaRiNoOtZa explică:

Multumesc ca ma-ti lamurit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum murdar? Trebuie sa fie nici dupa spalare, dar nici cu pamant in par laughing.

| eu_5690 a răspuns:

Normal ca parul trebuie sa fie curat ca sa fie sanatos
deci parul trebuie sa fie curat cu intrarea in contact a tuturor produselor sau na chiar si a placi
dar pana la urma de ce sa iti mai intinzi parul daca el e murdar?
hee hee

| mumbling a răspuns:

Trebuie sa fie curat, iti sta mai mult timp intins. Daca e murdar ti se arde mai tare.

| VreauMacaroane a răspuns:

Trebuie sa fie jegos! sa iti bagi capul in toaleta si sa tragi apa si sa vezi ce bine se intinde dupa

| Andreeeeea_5671 a răspuns:

Cum sa fie murdar?rolling on the floorDoamne ce lume cretinalaughing
Nu te mai speli 2 luni ca sa ti-l faci cu placa?straight facelaughing
Ce intrebare penibilalaughing
Fa'ti fata mea cu placa oricandtongue

| tymyx a răspuns:

Pai poate sa fie si curat si murdar... adica mnah nu are importanta eu mil fac mereu. doar sa nu faci abuz pentru ca. se deterioreaza asa am patit si eu si acum am reusit sa nu mil mai fac de vreo 2 saptamanihappy tongue