| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Sunt roscata si vreau sa imi decolorez parul, astfel incat atunci cand va creste sa ajunga la culoarea lui naturala. Aveti idee cum imi va iesi parul dupa decolorare? Sa nu cumva sa ma trezesc cu portocaliu. Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu incerca sa ti-l decolorezi artificial.

Uite, aici ai un exemplu de decolorare naturala a parului cu miere de albine si ulei de masline. Ai si poze, cum arata inainte si cum arata acum, si poze de cum sa pui in practica si explicatii in limba romana.

Prietena mea folosea metoda asta si mi-a ramas la favorite in browser. Chiar functioneaza :)

http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html

O zi placuta iti doresc!

5 răspunsuri:
| kiv1990 a răspuns:

Daca era negru o sa iasa castaniu,
negru cu fire rosii. Dar pentru ce?
mie imi plac roscatele si nu numai mie

| AlexandraPink a răspuns:

O sa ramai cu o nuanta de portocaliu daca iti decolorezi parul...dar poti sa il vopsesti dupa aceea.

| Syela a răspuns:

Si eu m-am decolorat de la negru de 4 ori. Dupa prima decolorare am ajuns la roscat Iar dupa a 2-a la o nuanta de portocaliu, nici dupa a 4-a decolorare nu am scapat de portocaliu asta din par. Te poti decolora si dupa aia sa te vopsesti cu o nuanta apropiata de culoare parului tau. Daca te opresti doar la decolorare mai mult ca sigur vei arata ca un morcovel. Bafta!

| dadionetwothree a răspuns:

M-am decolorat si imi place rezultatul. la inceput am testat pe o suvita, a iesit culoarea pe care o am acum in par, mai apoi m-am decolorat tot parul si suvita s-a facut blonda. acum sunt un fel de blond mai ciudatel cu reflexii blonde, aurii

| Chimera a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa mergi la un salon si sa nu faci experimente acasa...Nu cred ca iti iese roscatul dupa prima decolorare. O sa ai nevoie de vreo 2 decolorari si asta o sa-ti cam afecteze podoaba capilara. Daca te decizi sa te decolorezi ai nevoie de ceva produse de calitate pentru ingrijirea parului.