| stylemakeup a întrebat:

Hei, TPU! Am 15 ani si doresc sa va intreb ceva: zilele trecute, o colega mi-a dat o invitatie sa mergem la un club cu vreo 10 prieteni... Mi-am intrebat parintii si mi-au dat aprobarea, dar nu stiu cu ce sa ma machiez... Eu am o rochie albastra cu paiete. Ce mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Arata complet aiurea sa iti iei o rochie albastra, si machiaj, tot albastru, aceeasi nuanta.
Trebuie sa schimbi putin.
Depinde si de culoarea ochilor tai, dar cel mai bine ar arata machiajul asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:13, s:0

Uita-te atent si o sa il poti face. :)
In rest, foloseste fond de ten, perle, blush, rimel, creion, ruj si cam asta e tot :)
Ce sa zic, eu ma dau cu fond de ten, perle, blush, creion, ruj aproape zilnic:)

Succes.

4 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Poti incerca http://www.youtube.com/watch?v=6rcKFUqMjg4 dar da-i o tenta de albastru zic eu
sau http://www.youtube.com/watch?v=DCKYDiygxZo&feature=fvsr
cred ca s-ar potrivi, acum vezi daca iti place, daca nu poate gasesti o idee mai buna:*
oricum, cred ca ar merge sa folosesti putin albastru, cred ca arata bine pe orice culoare de ochi.

| pwp a răspuns:

Depinde de nuanta ochilor tai, nu de rochia pe care o imbraci.

| MoneyMoney a răspuns:

Bineinteles ca poti sa dai un click aici http://originals.ro/ads?cid=26418&r=http://www. originals. ro/advanced_search_result.php?keywords=adidasi

pentru chestii originale cumparate fara bani, doar cu puncte stranse de tine, din clickurile si accesarile altora.

sau daca ti se pare mai facil si accesibil pentru tine si timpul tau poti incerca si aici:

http://originals.ro/26418bani este FOARTE SIMPLU si al naibii de accesibil oricui!

| CASsY_6727 a răspuns:

BUNA... pai de obicei depinde de nuanta ochilor tai dar depinde si de culoarea robchiei pe care o imbraci...
Pentru ochi albastri

Cele mai bune nuante pentru femeile cu ochi albastri sunt: portocaliu, roz, albastru, maro, alb, caramel, argintiu si auriu. Daca adaugi un blush de culoarea piersicii si un gloss transparent sau deschis la culoare, vei arata stralucitor. Pentru aceste persoane nu este recomandat verdele sau rosiaticul.

Pentru ochi verzi

Daca ai ochii verzi, alege nuantele de piersica si roz. In plus, mai poti purta: nuante de cupru, visiniu, fucsia, dar si mai deschise, precum verde galbui, culoarea levanticii sau mov. Alege ruj mai inchis sau rosu aprins si nu uita sa folosesti un creion de ochi pentru pentru o privire de foc.

Pentru ochii caprui

Femeile cu ochi caprui au noroc, fiindca pot purta aproape toate nuantele de fard. Totusi, cafeniul, caramelul, maro-ul inchis, ciocolatiul si bejul te vor prinde de minune. In plus, creionul negru sau maro iti va pune si mai mult ochii in evidenta.

Cel mai bine este ca, inainte sa plici fardul propriu-zis, sa folosesti o baza speciala, astfel incat acesta sa nu se intinda sau. mai mult. sper ca tiam putut fi de ajutor :-d. daca iti plke nu uita de funda :*