| alina14 a întrebat:

M-am certat zilele trecute cu o colega care ma enerveaza pe mine tot timpul. Vreau sa va spun ca nu stiu cum dar are aceleasi ganduri ca ale mele de ex am fost dupa ore cu mai multe fete la un magazin la care o colega ne-a intrebat care rochie ne place cel mai mult toate fetele aveau gusturi diferite numai asta cu care m-am certat eu i-a placut aceeasi rochie ca mine,
sau de ex cand a venit o profesoara noua la noi in clasa, parca vroiam s-o intreb pe profesoara cati ani are dar imi era rusine si colega asta a mea chiar in ziua aia a intrebat-o cati ani are (parca am fost gand in gand cu ea), chiar si la ore tot timpul am observat ca are aceleasi ganduri ca ale mele.De ce oare? credeti ca chiar daca ne certam tot timpul totusi o potrivire de caracter intre noi?

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nu exista o cantitate infinita de gusturi.Adesea gusturile unor persoane din aceeasi generatie coincid.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De ce sa te enerveze? Din contra faptul ca amandoua ganditi la fel inseamna ca va potriviti si puteti fi prietene foarte bune.Incearca sa vezi daca merge.

| Razvan a răspuns:

Eu te inteleg oarecumlaughing
N-am ajuns sa ma cert cu persoana respectiva dar am inceput sa ma indepartez de ea in momentul in care consternata, mi-am dat seama ca avem cam aceleasi ganduri. N-am mai patit asa ceva si sper sa nu mai patesc nici de acum incolohappy
Prea mult spus potrivire de caracter. Un sir de coincidente stupidehappy
Nu te certa cu ea, n-are sens. E ciudat cum nu ne intelegem cu cei care ne seamana si comunicam minunat cu cei care sunt atat de diferiti fata de noihappy

| Ea12345 a răspuns:

Sincer, nu am mai auzit de asemenea lucruri referitoare la gandurile voastre.Si daca tot ganditi la fel, de ce nu sunteti prietene? Cred ca v-ati intelege bine...

| Fallen Angel a răspuns:

Da, e posibila o potrivire de caracter. E firesc sa te enerveze o persoana. Doar prin faptul ca (,) comportamentul ei este necorespunzator. Dar poate ar trebui sa incerci sa ii spui ceea ce nu iti place la ea si poate deveniti bune prietene.

| Diana_7451 a răspuns:

Daca sunt asa de dese aceste,, coincidente" poate ca chiar aveti ceva in comun. Incearca sa nu te mai certi cu ea. Mizeaza pe faptul ca ea are aceleasi ginduri ca tine. Gindestete la ea, si probabil ca si ea se va gindi in acel moment la tine. Aveti un fel de telepatie. Incearca sa nu te certi cu ea..., cine stie, poate ea chiar asta vrea. Incerca si vei reusi...
P. S. Daca te-am ajutat astept fundita.

| LoooVe <3 a răspuns:

Da, are aceeasi minte ca si tine, dar de ce v'ati certat? Ar trebui sa dai amanunte aici.

| .::CyBeR::. a răspuns:

Posibil asa sunt eu cu un prieten, amandoi ne gandim la acelasi lucru si ne place acelasi lucruri, oricum pacat ca te-ai certat cu ea, pentru ca e foarte bine daca ai pe cineva langa tine care gandeste la fel.