| TimişanDana a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Eu am parul ondulat natural si acum este tuns in scari pentru ca buclele sa se vada mai bine, dar in ultimul timp nu reusesc sa il aranjez atat cat sa imi placa cum arata sad Are cineva vreun sfat cum as putea sa il aranjez?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca spuma pentru par.
Si eu sunt tunsa in scari si am parul ondulat spre cret, iar spuma nu imi lipseste niciodata.
Dupa spalare, aplica spuma pe palma si da-ti cu mana prin par de parca te-ai pieptana (poti face asta si cu un pieptene cu zimti rari). Apoi, usuca-l cu feonul.
Cand vei dori sa il aranjezi ca sa iesi pe undeva, mai aplica niste spuma ca sa iti definesti buclele.

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Poti sa iti pui parul pe paie pentru a avea bucle mai bine definite. Apoi ai putea sa iti dai cu spuma de la taft.

| anaaandr17 a răspuns:

Eu zic sa il mai tunzi. Poate are nevoie de mai multa ingrijire.

| TimişanDana explică (pentru anaaandr17):

Vreo idee de tunsoare?