| Patricia07 a întrebat:

Am parul mereu ciufulit, si am incercat sa il spal cu balsam si tot ce a rezultat a fost sa imi pierd din volum. Am renuntat la feon si tot nu merge. Nu siu ce sa mai fac cu el, nu stiti ceva tratamente, produse (balsam, crema, sampon)? orice.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Parul se spala cu sampon! Balsamul se aplica pe lungime si varfuri, adica de la urechi in jos nu pe radacini!
Cand usuci parul nu-l freca cu prosopul, tamponeaza-l doar, incearca sa nu il piepteni cat e ud, eventual doar cu un piaptan cu dinti rari. Cand e uscat piaptanal folosind o perie cu dinti din materiale naturale de exemplu lemn.
Aplica dupa fiecare spalare un produs de tip leave in spray Gliss, ulei Mythic Oil de la L oreal, spray Matrix sau ceva de genul.

| Sardinaaa a răspuns:

Daca ai placa poti sa il intinzi, si poti sa il dai apoi cu spuma! la feon nu e neaparat sa renunti, dar mie una parul ciufulit imi place!

| Izzy1807 a răspuns:

Recomandat ar fi sa nu schimbi samponul de la saptamana la alta. Ar fi bine sa incerci ceva bun, cum ar fi Head&Shoulders, sampon, balsam si eventual masca. si chiar daca la primele utilizari nu va da roade, daca vei mentine rutina de a-l folosi, va fi ok... Daca nu, ai putea, dupa baie sa folosesti placa, ondulator, sau o perie speciala parului tau, depinde de forma si frizura... fundita?