| idontknowkay a întrebat:

Hei TPU big grin am trecut clasa a8-a, imi puteti da cateva sugestii de haine? happy adica cum sa ma imbrac in prima zi de scoala?

Răspuns Câştigător
| Patrăţel a răspuns:

Doamne,cica '' ia-ti pantofi cu toc'', la scoala, pantofi cu toc? no way. incearca o pereche de blugi,pana,gen prespalati, o pereche de opincute ( de preferabil alb/denim sau de ce nu negre ) iar in partea de sus poti opta pentru un maieu/top cat mai simplu,alb iar peste o jacketa, tot gen prespalata careia sa ii sufleci manecile sau o vesta asortate cu un lantisor finut. Poti incerca sa iti iei si o camasuta, cu curea in talie, tot blugi, probabil negri, si tot balerini sau sandale pentru. ca inca mai e cald! big grin oricum incearca sa fii simpla, ramane cel mai sofisticat lucru.

8 răspunsuri:
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Mare dreptate are @disconnected. Dar dacă tot nu ai ce să îți iei pe tine, vezi niște blugi http://hainefemei.info/......an-scolar/ și o cămașă pentru liceu http://hainefemei.info/ieftine/topuri/camasi-pentru-uniforma-liceu/

| Patrăţel a răspuns:

@ bbubby : puteai sa precizezi ce fel de pantofii, si sunt sandale, nu pantofii happy si draga mea, ai tot timpul sa porti sandale cu toc ortopedic, sau pantofii cum le zici tu.E prima zi de scoala, nu te mariti straight face poate ea nu vrea sa fie eleganta, nu mai comenta aiurea.

| Anailyn a răspuns:

Pentru ca sunteti cea mai mare generatie din scoala iti poti permite sa fi ceva mai sexi decat cei mai mici. oti lua o bluza mai lunga de fund cu colanti si cu pantofi cu putin toc, poti lua o camsa alba cu pantaloni (de preferinta albastri sau negri) si cu opincute (albe sau albastre) sau pantofi cu putin toc. daca este cald poti lua pantaloni trei sfert cu un tricou sweet si sandale. Poti lua niste cizme de vara cu pantaloni trei sfert si maieu, poti lua un tricou care te avantajeaza culoare pentru luminozitatea fetei si cu pantaloni. Daca iti place stil crazy dar totusi mergi la scoala, poti opta pentru pantaloni cu dungi alb- negru, un tricou alb sau gri si tenisi. Daca te imbraci mai elegant atunci poti asorta hainele cu ceva bratari lantisoare si cercei mai modeste. Nu fi extravaganta, sa iesi in vedere pentru toti, sper sa te ajute. Funda?

| bbubby a răspuns:

Uf thinking eu asi opta pentru colanti negri cu o camasa moderna alba si cu o curea neagra care sa iti puna in valoare talia. cat despre incaltaminte i ati pantofi cu toc te va face sa arati mai matura si mai inalta.

| bbubby a răspuns:

EXTRAORIDNARlaughing Patratel, ce sa zic laughing eu port la scoala pantofi cu toc( binenteles cu talpa ortopedica sa nu ma doara picioarele) care e problema? e prima zi de scoala, e mai speciala.o sa am tot timpul anului sa ma imbrac in blugi prespalaciti oh go on. eu cred ca in prima zi de scoala trebuie sa fi prezentabila, eleganta. ma rog. e doar o parere de a mea ...asta e

| SadRomance a răspuns:

Buna.Iti recomand sa iti iei o camasa si o pereche de pantaloni negri.NU iti recomand sa iei tocuri pentru ca va trebui sa iei cartile si te vor durea picioarele. happy

| 985436982 a răspuns:

Cum te-ai imbracat si pana acum ce dumnezeu tot va trebuie. Te duci sa inveti nu sa te dai mare. Imbraca-te normla.

| AnotherShadow a răspuns:

Depinde si ce muzica askulti daca askulti muzica rock nu poti sa te duci imbracat ca un cocalar