| AlleshiaBy a întrebat:

fetelori mi spuneti si mie niste alimente care grebesc, sau amana menstruatia pentru ca intr'o saptamana merg in excursie si nu vreau sa am., pentru ca mi-a intarziat si nu vine si vreau sa ivna acum nu cand sunt in excursie, ca am citi mai demult ca exista alimente

Răspuns Câştigător
| Meryem027 a răspuns:

Alimente nu exista, scumpa mea, exista niste pastile anti-conceptionale, dar si alea trebuie sa le iei cu destul de mult timp inainte.Eu te sfatuiesc sa nu iei, pentru ca si ele dezavantajele si riscurile lor, mai ales daca ai o varsta destul de frageda.Mai bine protejeaza-te asa cat poti si gata. Pupici!

2 răspunsuri:
| cess a răspuns:

Timp de 5 zile, ia AREFAM in fiecare seara inainte de culcare ( 100 mg ) dupa astea 5 zile o sa-ti vina. in excursie o sa fi in a 3-a zi, dupa calculele mele sau poate chiar in a 4-a. si iti trece :*

| Chrys18 a răspuns:

Ia vitamina ca o gasesti la farmacie ti-o amana