| Tanana12 a întrebat:

Hei,TPU! Imi urasc parul crying. Deci este atat de ingrozitor sad Este atat de voluminos incat imi vine sa bag foarfeca in el.Parul meu este saten cu cateva fire mai blonde, tuns in scari si ca tip de par este gras la radacini si la varfuri uscat.Stiu ca volumul asta pe care il are este din cauza tunsorii.Scarile mele incep de la nivelul urechii.Am avut parul lung si am fost o bleaga ca mi l-am tuns in scari crying. Acum intrebarea este daca se poate sa mi se ajunga parul? Adica sa tai in fiecare luna cate putin ca sa se ajunga la drept(ceva gen Cleopatra dar fara breton).Sau trebuie sa ma tund pana la umeri si dupa sa il las sa creasca? Voi ce credeti? Funda kiss

Răspuns Câştigător
| iDangerous a răspuns:

Dacă ai vârfurile uscate o să îţi crească la sfântu' aşteaptă. Deasemenea nu văd care e problema volumului, doar nu vrei să-ţi stea lipit de cap, nu? Taie-ţi vârfurile atât cât e nevoie să nu mai fie uscate şi foloseşte măşti de păr şi renunţă la folosirea plăcii sau a ondulatorului în exces. Lasă-l să crească încât să îţi poţi schimba tunsoare, dacă asta vrei neapărt. Eu zic că după ce îţi va creşte mai mult va dispărea acel volum care te deranjează pe tine pentru că vei avea tunsoarea în scări doar în partea de jos.

2 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Lasa-l sa mai creasca vreo jumatate de an, apoi indreapta-l pana la umeri.
N-ar trebui sa-l urasti pentru ca are prea mult volum, ar trebui sa-ti placa.Multe ar vrea sa aiba volumwinking
Daca vrei sa-ti creasca cat mai repede incearca mastile cu ulei de ricin sau ulei de masline. happy

| hairpoint a răspuns:

Incearca o masca pentru par uscat, aplicata doar pe varfuri. http://hairpoint.ro/....../index.php