| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

M-am trezit cam tarziu sa ma programez la coafor, toate locurile erau ocupate la fiecare salon mai bun din oras. Si pana la urma m-am programat la 9 dimineata (pentru revelion). As fi vrut sa imi fac bucle cu placa si sa il tapeze, numai ca daca mi-l face de dimineata, pana seara se vor lasa buclele, tot...
Asa ca, m-am gandit si am vorbit si cu tipa de la salon, sa imi faca buclele si sa le prinda in agrafe apoi sa le dea cu fixativ, iar eu le dau acasa jos si le aranjez. Vor sta de dimineata de la 9 pana seara? Mi-e ca o sa ajung ca ultima... Si la machiaj la fel. Sunt la 10 programata, ma gandeam sa ma machieze un pic mai strident.

Răspuns Câştigător
| Denisuca21 a răspuns:

De pinde de firul de par... daca ai un par mai aspru, vor rezista buclele, insa daca ai parul foarte subtire si pisicos, nu va sta asa pana seara!
Iar machiajul...chiar ma indoiesc de rezistenta lui, mai ales ca la 00:00 trebuie sa fii in forma maxima pentru poze! Funda?

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Denisuca21):

Off, am dat-o-n bara! Firul de par este gros, iar la machiaj, am fost machiata odata la ora 7 si la 3 dimineata inca era ok... nu trebuie neaparat sa imi stea exact la fel pana a doua zi. Multumesc frumos!

1 răspuns: