| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

Mi-am luat un nuantator de la LONCOLOR. Vreau sa imi acopar doar radacinile din cauza unor suvite. Este ok? Aplic putin nuantator pe radacina (parul fiind umed) si apoi las sa actioneze cateva minute?

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Vezi recomandarile din cutie.
Pa, pa.

| ceaiuldetei a răspuns:

Nu este ok, dacă șuvițele alea sunt vopsite și nu date cu nuanțator.

Dacă e părul tău natural, merge să aplici nuanțatorul, dar dacă nu e, atunci nu va funcționa.

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru ceaiuldetei):

Sunt decolorate suvitele...

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru ceaiuldetei):

Sunt decolorata de 3-4 zile.

| Alessa28 a răspuns:

Exact, Instructiuni

Se spala parul cu sampon si se sterge cu un prosop.
Se piaptana parul si se lasa umed.
Se pune pe umeri o folie din plastic pentru a evita patarea hainelor.
Pentru colorarea parului scurt. se foloseste continutul unui singur plic.
Pentru colorarea parului mediu sau lung. se folosesc ambele plicuri.
Pentru aplicarea produsului. se vor folosi manusile de plastic atasate. si esti pregatita de a iesi afara fara probleme. :*

| PamfleticaTotHellenne explică (pentru Alessa28):

Multumesc mult! Nu are nimic daca aplic doar pe radacina, nu?
Aa, si este nevoie sa spal tot parul sau este suficient sa iau doar suvitele (sunt in fata)?

| Alessa28 a răspuns (pentru PamfleticaTotHellenne):

Aplica nunantatorul pe parul umed unde doresti sa dai nuanta parului.

| Alessa28 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa apalici nuantatorul nu iti va afecta parul, testeaza o parte din suvita.

| ceaiuldetei a răspuns (pentru Alessa28):

Nuanțator peste vopsea? E ca și cum ai folosi var (inițial) și pe urmă să dai cu niște cremă de față și să te aștepți la rezultate.

| Alessa28 a răspuns (pentru ceaiuldetei):

Este un nuantator de culoare temporar care nu ataca parul si poate fi folosit pe parul natura cat si vopsit si nu deterioreaza parul, trebuie doar ca aleaga nunta dorita asemanatoare cu parul ei. lucrezi in domeniu si nu stiu?