| xBroken a întrebat:

Multe persoane îmi spus că sunt urâtă. și datorită acestui lucru mi-am pierdut foarte mult încrederea în mine. Așa că m-am gândit să vă cer și vouă părerea... Uitați aici câteva poze. :
http://imgur.com/FAlWW
http://imgur.com/0O1VM
Mulțumesc. :)

5 răspunsuri:
| BombonicaXD a răspuns:

Nu esti urata, dar mai trebuie sa te "ajustezi"putin.In primul rand, ar trebui sa te pensezi, pentru ca vei arata mult mai feminina si mai draguta.De asemenea,iti recomand si un anticearcan bun sau un corector special, deoarece cearcanele te fac sa pari mai mohorata.A, si incearca sa tii buza de jos, nu stiu cum sa zic, mai stransa un timp pentru ca diferenta de marime da un aspect ciudat.In rest esti super draguta,nu ai cosuri, puncte negre, ai fata curata, parul frumos, nu ai de ce sa te simti inferioara.Esti frumoasa, dar ingrijeste-te! Take care happy.

| JustMusic a răspuns:

Da tare urata mai esti... n-ai ce face si te ei dupa vorbele unor nesimtiti.Esti FRUMOASA cei cu tine chair asa de tare te deranjeaza ce spun alti?
Incearca sa te pensezi buza de jos incearca sa nu o scoti asa de tare in evidenta, tine-o normal.Eu ti-as recomanda sa iti faci un breton de genul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres

Nu mai lua in seama ceea ce spun alti, esti frumoasa, ca orisicare alta persoana de pe lumea asta, invata sa te iubesti tu primadata si dupa asteapta si de la ceilati sunt persoane care sunt geloase, frumusetea ta e una naturala si nu are nevoie de nu stiu cate kg de fond de ten si fart pentru a astupa defectele.Invata sa te aprecezi tu si sa nu mai zici ca esti urata ca te bat, ok?

| RandomGirl a răspuns:

Nu esti urata!
Fiecare persoana este frumoasa, unica si speciala in felul ei.
Mereu vor exista persoane care sa te judece, sa te jigneasca, sa incerce sa iti faca rau.
Sfatul meu este sa nu mai pui la suflet toate jignirile care le primesti, sa traiesti in afara sferei de oameni materialisti si superficiali care pot oferi doar atat, o imagine frumoasa, dar un suflet putred.
Si eu am avut probleme cu lipsa de incredere, recunosc nici acum nu ma incred 100% in fortele proprii; dar nu ma intereseaza ce spun ceilalti despre mine, lumea mereu va vorbi pe la spate chiar daca esti frumoasa, 90-60-90, chiar daca ai bani, mereu vor gasi un motiv, cat de mic, din care sa te sicaneze.
Deci nu mai suferi, nu merita, iti faci un rau tie in primul rand si in al doilea rand le dai satisfactie celor din jur si o sa se ia si mai mult de tine!
Viata este frumoasa daca stii sa o traiesti, sa apreciezi detaliile mici care te fac sa zambesti macar pentru cateva clipe.
O schimbare majora care am facut-o in viata mea a fost sa gandesc pozitiv. Mult timp am fost depresiva, am suferit din cauza unei relatii( care inca o mai am si acum, dar am reusit sa facem totul sa mearga bine) si din cauza asta in fiecare zi ascultam melodii triste, nu vorbeam cu nimeni, doream sa fiu lasata in pace; iar acum regret ca am trait asa, melodiile sunt cea mai rapida cale de ati schimba starea.
De cand am gandit pozitiv si am devenit optimista, nu ma mai afecteaza ce imi spun ceilalti, dar daca cineva face baza de mine/ se ia de mine intr-un fel ripostez si il fac sa regrete, nu te lasa calcata in picioare! Desigur ca nu ma refer la violenta fizica, ci doar la o alegere de cuvinte taioase( nu jigniri), dai clasa celui ce se ia de tine intr-o maniera diplomatica si nu te cobori la nivelul lui.
Adoptand o gandire pozitiva am atras multe lucruri bune pe toate planurile, cred ca asta te-ar ajuta cel mai mult, sa inveti sa te iubesti asa cum esti, sa iti iubesti corpul, sa il tratezi cu respect, daca vorbesti cu corpul tau in fiecare zi (stiu ca pare ciudat), o sa se "poarte" frumos cu tine.( Ex: daca in fiecare zi spui picioarelor tale "Va urasc! Sunteti atat de urate!"; atunci ele vor deveni si mai urate, fiind tratate cu indiferenta, rautate nu se vor putea ridica niciodata la inaltimea asteptarilor tale). Poate ca ma crezi nebuna cu exemplul asta, dar sa stii ca asa e! Totul porneste prin creierul tau, daca tu te consideri urata, de ce ceilalti sa nu te considere urata?
Ca sa iti castigi incredere in tine, poti sa faci exercitii de incredere, sa te complimentezi, sa iti stii calitatile si sa ti le pui in valoare, sa te consideri diferita fata de ceilalti prin originalitatea si unicitatea ta, dar cel mai important sa nu te lasi influentata de cuvinte, sa ii dai dracu'! Nimeni nu e perfect, dar nimeni nu merita sa fie pus intr-o lumina proasta de semenii lui pe baza unor capricii, ca nu-i convine lui/ei cum arati.
Nu stiu cati ani ai, dar pari foarte tanara, cu cat va trece timpul o sa acumulezi mai multa experienta de viata, iar viata te va face mai puternica!
Invata sa lupti si sa iesi invingatoare, crezi ca eu nu mai am momente cand imi vine sa ma omor pentru ca nu mai suport viata asta? Ca nu m-am saturat uneori sa lupt? Ca nu stiu care e sensul vietii mele, misiunea mea? Am avut, dar mai important am trecut peste si lucrul asta m-a facut mai puternica.
Inca o data iti zic, bucura-te de micile bucurii ale vietii, nu pune la suflet ceea ce iti zic ceilalti si fii pozitiva!
Daca te gandesti ca o sa treci peste asta o sa treci, daca te gandesti ca nu o sa treci nu o sa treci! Nu te declara infranta de la inceput si lupta!
Imi cer scuze ca am scris atat de mult, sper ca te-am ajutat mai mult sau mai putin.
Ai grija de tine si iti doresc o seara cat mai placuta!

| SRDC a răspuns:

Nu te uita in gura lumii, tu cum te simti? Stii povestea aia cu ratusca cea urata? Uite aici povestea: http://bit.ly/PiZ7j1, asa ca nu iti mai fa griji.

| xBroken explică:

Spun*. scuze.