| Sasha30 a întrebat:

Nu prea ma pricep la machiaje. Apelez la ajutorul vostru. Vreau sa imi fac pentru banchet acest machiaj, penultimul: http://sakura-wisdom.blogspot.ro/2013/10/machiajul-ochil or-caprui.html?m=1. Ce imi trebuie pentru a-l face. Nu vreau sa ma duc la salon pentru ca stiu ca ma impopotioneaza iar mama spune ca nu e potrivit varstei. Am 15 ani. Asadar, ce imi trebuie pentru a-l face? Dau funda! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Alexandra_Ail_1994 a răspuns:

Fond de ten pentru inceput si putina pudra, pentru acel machiaj iti trebuie un alb sidef, dupa un negru mat daca vrei si faci un fel de smoky eyes mai finut, conturezi cu creion negru in jrul ochiului si jos si sus, daca vrei iti poti pune niste gene false dau un efect mai puternic, poti lua gene banda si lipici special pentru gene, nu sunt scumpe, sau daca vrei machiajul cu maro, dai tot cu alb sidef pe mine ma ajuta foarte mult la make up ul meu, si iti trebuie 2 nuante de maro, unul deschis, si unul putin mai inchis cat sa se observe ca sunt diferite, le aplici ca in aceea poza, si dai cu tus, daca vrei iti poti contura si sprancenele cu un creion sau fard de sprancene, sper ca te am ajutat, pupici!

2 răspunsuri:
| Sasha30 explică:

Multumesc mult!

| asdfghjkle123456 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la salon pentru ca daca nu ai experienta e destul de greu de facut. Poti doar sa ii ceri sa iti faca machiajul dorit si ea il va face.