| YukyTsukiyomi a întrebat:

FUNDA...La banchet,vreau sa-mi fac un anumit gen de machiaj.dar nu gasesc nici o poza,ca sa ii arat persoanei, care o sa ma macheze.Si aici apelez la ajutorul vostru.
Am vazut o poza unde am vazut acets tip de machiaj...dar acum nu o mai gasesc!
Machiajul este asatonguee intreaga pleoapa o culoare si la coltul ochiului negru(sau o culoare mai inchisa)
Ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Ia sa vezi ce am inteles eu din explicatia ta :)) http://stil.acasa.ro/......45613.html
daca nu e asta, da si tu o cautare pe google la imagini "machiaj profesional" si imposibil sa nu gasesti ce vrei sau ceva sa-ti placa. oricum, nu-ti face mari probleme, ca la machiaj nu e ca la coafura, daca te-ai vopsit o culoare si iese naspa sa nu poti corecta prea usor, la machiaj ii explicei tipei ce vrei, te face la un ochi ce a inteles ea, si daca nu e cum vrei ii explici ce a gresit, te sterge si te face iar cum trebuie. distractie placuta la banchet!

| TotEuMa a răspuns:

Poti cauta aici un tutorial sau poze pentru un make'up http://www.special-koko.com/. Dar cred ca ar fi destul de simplu si sa ii explici respectivei persoane, daca se pricepe va intelege ce vrei tu cu adevarat. Sper sa fii cea mai frumoasa :* :X

| YukyTsukiyomi explică (pentru serafina93):

Ceva de genul...dar mai accentuatsad

| serafina93 a răspuns (pentru YukyTsukiyomi):

Hm, cred ca imi dau seama despre ce e vorba. nu prea gasesc imagini asa pe net sad ti-as desenahee hee